Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Járt már úgy valaki, hogy a...

Járt már úgy valaki, hogy a beépített akril kád alja a purhabos beépítést követően felpúposodott?

Figyelt kérdés

A beépítés utána hiába állt benne a víz másnapig, a kád alja (tehát amin állna az ember) egyenletlen lett, egy nagy domborulat alakult ki benne.


A kád a saját lábain, de ytong téglás alátámasztáson áll. A köztes rész purhabbal lett kifújva, miután vízzel lett teleengedve.



2018. ápr. 5. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem m8ndenki aki túl sok pur habot nyomott oda.
2018. ápr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem mi csináljuk, hanem kivitelező, de én is úgy érzem ez itt a baj. Csak nem nagyon találtam a neten keresgélve hasonló esetet.
2018. ápr. 5. 14:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Túl sok volt a pur. És nem tudott másfele terjeszkedni a hab.
2018. ápr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már ilyet és nem is egyet. Túl kevés helyet hagyott a kád alja és az ytong között és nem pontokba nyomta az anyagot hanem telibe és megemelte. Sajnos egyre gyakrabban futok bele ilyen hibába én is.

tegyük hozzá azt is, hogy olyan gyenge minőségű purhabokat árulnak, amik a kinyomás után 24h is még tágulnak(pl Fischer, maestro gyártmány).

HA kádat kell rögzíteni, akkor téli purhabot vagy PUR-ragasztóhabot szoktam használni és min 2 cm rést érdemes hagyni.

Végezetül még annyit, hogy aki stabil akril kádat szeretne az felejtse el a purhabot és ragasztóba ültesse a kád alját és peremét, mert az nem huppog egy 150kg ember alatt sem.

2018. ápr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!