Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Földbe szeretnék áramot...

Földbe szeretnék áramot kivinni a garázsba. Egyenlőre csak a védőcsövet tenném le. Milyen csövet kellene leásnom amibe könnyű belehúzni az 5*2,5ös vezetéket?

Figyelt kérdés
2018. nov. 1. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:

vagy nagyobb gégecső, vagy pvc cső

nagyobb legyen az átmérője mint a kábel

2018. nov. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Műanyag viz vezeték csőben húzták át nálunk is .

A fél colos is jó lehet már .

2018. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Érdeklődj szaküzletben, hogy földkábel nem olcsóbb megoldás-e, mint Mt kábel + védőcső!
2018. nov. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én fúrattam kutat,aknában van a hidrofór,kb 7~8 méterről kellett áramot vinni..

A legvékonyabb(20-s) KPE csövet ástam le kb 2 ásónyom mélyre.

Szerintem annál strapabíróbbat,és egyben olcsóbbat nem találni.130~150 ft/m

2018. nov. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Symalen cső. Kifejezetten ilyen célra is készül. Villamossági szaküzletekben kapható. Az ∅20mm-es cső nincs 100Ft.
2018. nov. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bármit is teszel le egy behúzót tegyél bele mielőtt betemeted sok bosszúságtól kímélnéd meg magad. Márha nem csak 2méteres szakaszról van szó.
2018. nov. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én KPE csövet használnék, de jól írták, legegyszerűbb ha földkábelt veszel, nem kell hozzá semmi.
2018. nov. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az attól függ hogy hova kell

Rakhat le földkábelt is, csak annak akkor van hátránya, ha nehezen hozzáférhető helyen kell kábelezni.

Pl mikor mi betonoztunk a beton alatt kellett nekünk elhúzni egy kábelt. Rakhattunk volna földkábelt is, csak ha később cserélni kell ott akkor meg áll a tudomány. Mert ha még valahogy ki is rángatja az ember, de még egyet sehogy nem rak be oda. Csőbe meg lehet cserélni. Hosszabb távon rossz környezetben előfordúlhat, hogy cserélni kell. Van egy kábel, azt is már 2 szer kellett cserélni, mert valamiért nem bírta csak 5-10 évig. De az ilyen fél udvart felásós dolog, meg a feljáró alatt fut el, szóval nem egyszerű. Csőből meg ugye ki lehet húzni, kábel behúzóval meg simán be lehet húzni. Nem kell egy napot elcseszni rá.

2018. nov. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Olcsóbb és könnyebb vele dolgozni mint a KPE-vel. Főleg íveknél.

[link]

2018. nov. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 4.válaszoló vagyok..

Péntek este "elhajlás volt"..a társaságban volt két vízműves ,hibaelhárítós is.

Ők meggyőztek,...SOHA többé nem vezetek KPE csőben áramot,és senkinek nem is fogom ajánlani.

Az egyiket súlyos áramütés érte pár éve,mert egy csőtörés szakaszolása közben az elvágandó kpe csőben nem víz folyt,hanem a melléképületben lévő esztergályos műhelyhez ment a kábel.


Ezúttal kérek a nevében is mindenkit NE válasszunk védőcsőnek KPE-t!!!

2018. nov. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!