Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gázterv, kondenzácciós kazán,...

Gázterv, kondenzácciós kazán, kéménybélelés, és minden amit tudnom kell?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnénk venni egy házat, ahol alul és felül is egy-egy különálló lakás van. Mi lennénk a felsőben. Sajnos a mérőórák és így a fűtés sincs különválasztva. Szeretnénk ezeket különválasztani. Jelenleg most a lenti lakásban van a cirkó, ami a fentit is fűti. Első körben kell gondolom, hogy külön fűtés legyen fönt is, azaz kell egy cirkó fentre is, kell hozzá gondolom kéményt bélelni, gáztervet készíttetni. A fenti lakás kb 65 nm, 3 háló, nappali. Fürdőben is van radiátor, szóval olyan 4-6 között lehet. Gáztűzhely van. Szerintetek mennyi lehet ennek a költsége? A gázterv, az engedélyezések, a kéménybélelés, munkadíj? Illetve a melegvíz is innentől a cirkóról jönne.
2018. nov. 5. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Minimum 1 Milla.
2018. nov. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kell gázterv,és külön mérőóra is .Ehhez valószinű kell egy tulajdoni lap is,igy kerül a mérő óra névre .

Mivel már csak kondenzációs kazánok vannak,melyek saját kéménnyel rendelkeznek,a meglévő kéményt felejtsd el .

A kazán kéménye nincs a kazán árában,ára függ a kivezetés hosszától,esetleges idomok beépitésétől.100 nál nem, szokott ez több lenni .

Aztán be kell majd érintésvédelmi igazolást is szerezni.

Amikor a szerelő (csak erre jogosult szerelő végezheti a munkát) már mindent megcsinált,szól a tervezőnek ,hogy ellenőrizze a nyomás próbát .Már nem a szolgáltatók csinálják ezt .Ekkor már ott kell lenni az érintésvédelmi

jegyzőkönyvnek is .Ha minden oké,a tervező lejelenti a szolgáltatónak .lehet a mérőórát felszerelni .

Ha már gáz is van,a szerelő beinditja a kazánt,leellenőriz mindet okés e.

Majd ezután be kell jelenteni valamelyik gázkazán beüzemeléssel,javitással foglakozó cégnek,akik kijönnek ,és üzembe helyezik .Persze ez sem ingyen van,de nélküle nincs garancia,netán ha baj történik a bíztositó sem fizet .

Ez akár fél évbe is beletelhet .Ha fűtési rendszer ki van épitve ,akkor talán 1 millkából megúszható

2018. nov. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha valaki rátalál 1 olyan szerelőre,akinek van tervezője,elektromos érintésvédelmi igazolás kadásához is embere,ez már egy főnyeremény .Nem kell szaladgálni akkor sehova

Előző

2018. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Most csináltattam gázt.


Terv:35 000

cirko: 250 000

Gázvezeték szerelés, (kéménnyel együtt szerencsére ccsak 2 m kellett)

Kb 25 méter kpe vezeték,gázmérőhely kialakítás,kazánbekötés

400 000 anyagosan.

2018. nov. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

4 es ,nem olvastad el kérdést,illetve nem jól értelmezed .

Itt már van gáz,csak szét kell választani .Külső gázvezeték réz csővel történik.Müa.csak a földben van .

A kazán kb 260 ezer.

Kéményrendszer 70-100 ezer

Tervező akár 100,mert minden munkáért ő a felelős .

Érintés védelem szerelése,igazolás kiadása kb 50 ezer .

Hőcentrum kazán üzembe helyezéséért kb 30 ezer.

Gázvezeték,egyéb alkatrészek költségei .

Végül a szerelő munkadija,ezért lesz már 1 milka körüli.

2018. nov. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm 2-es (5-ös) a részletes választ. Én is nagyjából ezekkel a számokkal kalkuláltam egészen a gázszerelő munkadíjáig. Nem gondoltam volna, hogy anyagdíjjal, beüzemeléssel, munkadíjjal így megemelkedik hirtelen a költség.

Én úgy kalkuláltam, hogy a kazán (most látok 50%os akcióban) 200 K, kémény 100-200 K, terv 50-70 K, és a többire nem volt még csak tippem sem. A szerelezési beüzemelési munkadíj akár elérheti a 300 ezret is? És akkor még nem tudom hogy a gázszolgáltató mit kér el a főmérőért, vagy azért, hogy kijönnek ők is megnézik, és fogalmam sincs, hogy kéményseprői vélemény kell-e.

2018. nov. 6. 05:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!