Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hőszigetelő lapokat így...

Hőszigetelő lapokat így ragasztanám fel a falra belül. Így ragasztanám, fel, stabil lesz?

Figyelt kérdés
Lapokat épp hogy bekenem,a falra húzok fel 2mm vastag ragasztót,és pillangóval elhúzom egyenesre.Normális felfog tapadni?Fal teljesen egyenes,ezért gondoltam így ragasztani.Nem a belső szigetelés véleményét kérdezem.Köszönöm a választ előre is!
2018. nov. 24. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Pont most hívtak a héten egy házhoz hogy vizesedik a fal, meg penészes. Kérdeztem mióta? Azt mondták azóta mióta belsőleg hőszigetelték. Mondom akkor minek menjek ki, bontsák le azonnal azt szart. Amúgy sem hőszigetel semmit, a vb. koszorú ugyanúgy behozza a hőt. Sőt a téglafal is megreped.


De hogy a kérdésre válaszoljak: nem lesz stabil, nem a ragasztó tartja meg az eps lapokat.


Üdv, egy mérnök.

2018. nov. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
SOHA nem szigetelünk belülről!!!!!!!!!!!!!!!!!
2018. nov. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
Igen azt mondják csak kívülről szabad szigetelni. Nekem erre nincs módom sajnos így az utolsó szoba két falát ami az udvarra és az utcára néz belülről szigeteltem. Azt a tanácsot kaptam nem kell teliberagasztózni. Csak tegyek pont szerűen ragasztót a nikecellre zöbb helyen. Én egyenlőre nem látok vele problémát
2018. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

A cs. házam tégla falát kb 20 éve hőszigeteltem belülről hungarocellel a lambéria alatt az emeleti szobákat.

Kifogástalan azóta is.

Nem vagyok mérnök.

2018. nov. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen. Belső oldali szigetelést így kell felragasztani.

Amennyiben EPS-t használtökéletes párazárásra lesz szükség a szigetelés lakótér felöli oldalán. Ezt célszerüen gipszkarton előtét fallal lehet védeni a sérüléstől.

Jobb, költséghatékonyabb megoldás az XPS szigetelő lemezek felhasználása.

Ezek párazáróak. Az XPS lapok fugáit mindenkép PUR habbal kell tömíteni.

Az XPS felületén üvegszövetet erősített vékonyvakolat használható.

Belső szigetelésre ajánlott a Multipor rendszer is. Itt nem kell páragátló réteget kialakítani. Beépítés után tetszőleges felületképzés alkalmazható.

Belső szigetelés nem javasolt amennyiben a falazatban víz vagy szennyvíz vezeték van.

2018. nov. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!