Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Házat kívülről szigetelni így...

Házat kívülről szigetelni így is lehet?

Figyelt kérdés

Láttam már úgy hogy a régi, eredeti vakolatra tették a szigetelő elemeket, de láttam olyat is, hogy leverték teljesen a vakolatot, és csak úgy natúr tették rá a lapokat, és aztán azt vakolták, színezték be.


Utóbbi jobb megoldás nem? A régi vakolat leeshet elválhat a faltól idővel, és akkor viszi magával a szigetelést is gondolom.


És szerintem az a 2 centivel vastagabb szigetelés kiváltja a levert vakolat addigi szigetelő erejét (már ha volt).



2018. nov. 26. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Be kell dübelezni, az életben nem esik le. Meg az se mindegy, hogy kened a lapokat. A pogácsázás csak a lusták műfaja.
2018. nov. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Nekem lett volna mit javitani, de nem lett javitva.

Na és igen, pogácsázva lett feltéve. Öt ponton ragasztva. Elég méretes dübellel a 4 sarok és középen fogatva. 15 éve felrakva. Idáig semmi baj nincs vele.

2018. nov. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó állapotú a vakolat, nem kell leverni, mert egyrészt plusz munka, másrészt pedig a fal légtömörségét javítja, nem baj, ha ott van.


Ha viszont laza, vizes, málik, akkor nem szabad szigetelni.

2018. nov. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nem kell leverni úgy is a dűbel megtartja végtelen évig.
2018. nov. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kopogtasd meg. Ha kong, mint a korhadt fa, akkor le kell verni.

A dübel teszt meg pofon egyszerű. Befúrsz, beütsz egyet és megpróbálod kihúzni...

2018. nov. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Laza màlló részeket el kell távolítani. Majd újra vakolni. Ha ez kellően nagy felületet jelent akkor gazdaságosabb leverni az egész vakolatot.


Más:

Szakszerűen úgynevezett pont perem módszerrel kell a lapokat meg kenni.

Ha csak pontokban kerül ágyazóhabarcs a lapokra, akkor a szigetelés alatt egy a szigetelő képességre káros légmozgás alakul ki. A levegő nagyon jó szigetelő anyag. De csak addig, amíg nem mozog. Ezért van a szigetelőanyagokba minél kisebb cellákba zárva.

Az ílyen lustán készített szigetelés akár 30%-al is rosszabb szigetelő képességű lehet mint a szakszerűen kivitelezett.

2018. nov. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!