Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 26 éves villanybojlert érdemes...

26 éves villanybojlert érdemes még javíttatni, vagy inkább cserélni?

Figyelt kérdés

Mennyi ezeknek a szokványos élettartama?

Mi szól a csere és a javítás mellett?


2018. dec. 11. 07:39
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Ha a tartálya nem lyukas, akkor nagyjából 5ezerért minden cserélhető benne. Akkor meg miért kellene lecserélni?

Mi minden vízkőtelenítésnél cseréljük a fűtőszálat, kábé kétévente, úgy 1500-2ezer és ezzel kész is van.

2018. dec. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, az lemaradt, hogy a miénk is valami ilyesmi korú, ha nem öregebb.
2018. dec. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én lefényképeztem belülről egy hasonló korú bojlert amikor fűtőszálat akartunk cserélni. Azt sajnos cserélni kellett mert tiszta rozsda volt, bármikor átlyukadhatott volna, nem kockáztattunk.
2018. dec. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

35-40 éveseket szoktunk cserélni.

Amíg nem csöpög az alsóperemnél addig nem kell aggódni.

2018. dec. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ma kezdett csepegni. Nem tudom, hogy átlyukadt a tartály, vagy valami cserélhető része. De ha kihívok valakit megnézni, az már magában egy összeg, amit nem feltétlenül akarok kifizetni, ha úgyis túl öregnek számít a bojler.

Köszönöm a válaszokat.

2018. dec. 11. 09:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Jól gondolod , a kiszállás vagy bármi csere az új árából hiányzik . Hajdut egyéb hazait érdemes venni , olcsók van mindig alkatrész hozzáértő és egyszerű gépek .
2018. dec. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6 év minimum az élettartam.

De attól is függ, mi a baja.

Cserével, szereléssel, szállítással együtt egy új 55 000-től kezdődik.

2018. dec. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A szomszédtól megkaptam egy szerelő telefonszámát, beszéltem vele előbb, és szerinte majdnem biztos, hogy az alaplap adta meg magát. Ha szétszedi, akkor már érdemes lesz fűtőszálat cserélni meg esetleg még valamit, plusz vízkőteleníteni, az anyag 10 E körül lesz, plusz, gondolom, még a munkára is elkér egy 10-est. Munkadíja a cserének is lenne. Így 10-20 évig megint jó lesz. Hátránya a dolognak, hogy csak hétvége felé ér rá.

2018. dec. 11. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!