Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villanybojlert szeretnék öt...

Villanybojlert szeretnék öt tagu család részére, de még semmi tapasztalatom nincs e téren. Milyen márkájú, mekkora, stb bojlert érdemes beszerezni? Esetleg használtat?

Figyelt kérdés
Bojler,melegvíz.
2012. nov. 9. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nos használtan maximum tartályt lenne érdemes beszerezni, és külön elektronikai rendszert hozzá újonnan. Mi annak idején 6 an laktunk itt a szüleimnél. ugye a szüleim ketten, a húgom, nagyapám plusz a barátnőm meg én. Nekünk elég volt a 120 literes bőven, alapból az volt de mindenki tudott este fürödni. Én a hajdu márkát javaslom azok nagyon jók, de érdemes a régebbi fajtákat venni azokból, mert jobban bírják, és egyszerűbb a szerelése, karbantartása is mint az újabb fajtáké. Ha pedig olcsóbban akarsz kijönni a villanyszámlával célszerűbb lenne éjszakaira ráköttetni, ha olyanotok nincs akkor az adott áramszolgáltatónál kell érdeklődnötök.
2012. nov. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben van gáz a lakásban, jobban jársz egy gázos átfolyós melegítővel, a villanybojler öt embernél 10-12 ezer villanyszámlát csinál, ugyanez gázzal maximum 4 ezer.
2012. nov. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A 2. válaszát támogatom én is .
2012. nov. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Csilla és harmadik!


újonnan beszerelt gázkészülékhez kell gázterv, kémény, nyílt rendszerűnél résszellőzők, ha egyáltalán engedélyezik. a kéményt bélelni kell, méterenként olyan 10e költséggel, parapetet már szinte sehova nem lehet felszerelni az egyre szigorodó előírások miatt.


nem úgy van az, hogy gyere cipó, hamm bekaplak.


kérdezőnek:


szerintem is 120 literes minimum, de nagyban függ a pancsolás szokásitoktól, ki mikor fürdik, mikor mosogattok stb.


amire figyelned kell, az a teljesítmény, legalább 2,4kW, de inkább több. viszont ehhez már áram is kell, a 3,5kW önmagában megeszik majd 16A-t, amihez már rendes vezetékezés kell. kérdés, hogy a villanyóra alapból bírja-e, vagy hálózatbővítés is kell.

2012. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem értek hozzá, de a nagyobb teljesítmény, nagyobb/több fogyasztást jelent!? Az miért jó nekünk?Tényleg laikus vagyok,az átfolyós gázos bojler pb palackról üzemeltethető?
2012. nov. 10. 15:56
 6/6 anonim ***** válasza:
44%

igen, pb palackról is üzemeltethető...gázkészülék-szerelő kell hozzá, de megoldható...


az eredeti kérdés villanyról szólt...óvatosan a gáz/villany összehasonlítással... nem tudhatod, hogy ki milyen készüléket, hogyan használ...látatlanban nem szabad hasonlítani..


szóval...elegendő a 120literes hajdú is, és nem fontos a 2kW feletti teljesítmény...persze akkor lassabban fűti, illetve pótolja az elfogyasztott melegvizet...lehet 3 kW-os betéttel is hajtani, gyorsabb lesz az igaz..a fogyasztás csak az elfogyasztott melegvízmennyiségtől függ...és persze az sem elhanyagolható, hány fokon üzemel...van aki 60-ra állítja, van aki 80-ra...itt már néha zúg...


én mellesleg gázboiler hívő vagyok...persze azt is kell néha vízkőmentesíteni(kikapcsol, leereszt, szétszed, tisztít, összerak új aktívanóddal, feltölt, bekapcsol, örül...

2012. nov. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!