Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » E jelű gerendával váltották...

E jelű gerendával váltották ki. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Volt egy főfal szakasz ami fa födémgerengákat tartott, és a fal mellett kb 1.5meterre a födemgerendákon egy mestergerenda, rajta pedig 3db székoszlop..


Kiváltotta a kőmüves..

3db pillert húzott fel, 30x30as zsalukövet öntött ki betonnal, vasalattal... alattuk normalis beton alap...


A pillérekre rakott 2db E jelű gerendát...

A 6.6m hosszú gerendák, két szélén, és középen alá pillérezve...

A gerendák közét bevasalta, majd kiöntötte betonnal...


És én most olvasom hogy az e jelű gerenda mocskosul nem alkalmas áthidalónak..


A szekrezet majdnem 2éve áll igy, hibát, problémat nem tapasztaltam eddig...


Tetőt is szeretnénk majd ujat csinalni, komplett szerkezet, stb..., azt nem székállással, hanem vissza függesztve akarom majd...

Szóval ha meglesz a tető, kb 1-2év mulva, akkor új székállás nem fogja terhelni a fafödemet, és a gerendakat sem...


Arra is gondoltam hirtelen, hogy ha le lesz bontva a szerkezet, akkor az E gerendák fölé berakni egy I tartót, vagy egy 15x15ös gerendá telljes hosszban, és arra vissza függeszteni a meglévő fa födemgerendákat??


Statikus ismerős volt kint anno,elhivtam, de mas okbol kifolyólag... látta az e gerendás megoldást, de ő nem jelezte nekem hogy egy nagy hibát vétett a kőmüves...

Ti ebben a helyzetben hogy orvosolnátok ezt a barkácsolást??



2019. jan. 10. 17:32
 1/4 A kérdező kommentje:

Most ugy nez ki az egész, hogy ketté van ugye osztva a gerenda a 3piller miatt...

A két köz 3.1-3.1méter..

2019. jan. 10. 17:35
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ismerni kellene a pontos terheket. A kritikus pont a középső támasz, ugyanis az E gerenda a felső övben nincs húzásra vasalva. Ha pont középen (pillertengelyben) el is törik, a ket fel tovabb fog mukodni kettamaszukent.
2019. jan. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy ezt megirtad...


Igen, mivel amit olvastam én is, hogy két támaszú, felmentem es megneztem, hogy esetleg pillér tengelyen meg van e durranva, vagy akarmi kárododast látok e...

Hála Isten majdnem 2év elteltevel még egyenlőre nincs repedés, törés....


Fentre egy 15x15ös gerenda a pillerek fölés, és arra vissza függeszteni a gerendákat hogy osztódjon a teher, baromság?

Bár ugy felfüggeszteni, hogy egyenletes legyen, az kb szerintem képtelenség lenne... vagy egy I tartót be, és arra pántokkal vissza függeszteni a 2 E jelűt??


Nem tudom sajnos..... de lehet ez az utolagos toldozgatas mar putrálás lenne... :(


Remelem az hogy függesztőműves lesz majd a tető, valamelyest orvosolja ezt a fantasztikus munkát...

2019. jan. 10. 18:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt elcseszte a kőműves, mert az E gerenda kizárólag kéttámaszú tartóként építhető be. A támasztásoknál jelentős nyíróerő lép fel, amit nyíróvasakkal, kengyelsűrítéssel vesznek fel. A 6,6-os gerendákat különben is csak duplázva lehetett rakni, még a sima béléstestek esetén is. A korrekt az lett volna, ha 4 db 3,2-as gerendát épít be. Amit tenni tudsz, hogy nem terheled agyon a szerkezetet, kb 50%-os terhelés esetén biztos nem lesz problémád.
2019. jan. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!