Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ezt a WC-t bontás nélkül...

Ezt a WC-t bontás nélkül lehet még normálisan tömíteni?

Figyelt kérdés

Előre is bocs az undorító képért, ne egyetek közben. :-)


[link]


Több mint 11 éve lett kicserélve a WC, ilyen ültető"gumi"-val lett megoldva, szilikonnal körbenyomva.

[link]


Taknyolás a javából. Jelenleg szilikonos tömítő nélkül visszatéve szag alapján úgy érzem, hogy nem tömít rendesen. Hová is nyomhatnám, a vízkőre? Oda sem térhálósodna.



A könyökidom mintha műanyag lenne. Érdemes vízkőoldóval megpróbálni a megtisztítását aztán beletenni egy normális ültetőgumit, amiben gumi is van, például ezt? Vagy csak a bontás marad.


[link]



2019. jan. 14. 14:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, a szilikonos tömítőt nem a látható járólap és fajansz éle közé nyomottra értettem, hanem magának az ültető"guminak" a tömítését szolgálta volna.
2019. jan. 14. 14:14
 2/5 anonim ***** válasza:

Kell venni egy ültető gumit.ezzel kell összehozni a wc csészét. Lehet leragasztani is meg dübelt lefúrni .

Nincs ebben semmi nehézség sem .

Nem kell itt tovább bontani semmit .

2019. jan. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nézted a képet a jelenlegi állapotról?
2019. jan. 14. 14:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Bontani nem kell mert nincs értelme. Annyit csinálj hogy ültetőgumi az legyen cserélve, meg amit írtál könyökidomról én azt mondom dobd el a francba, mert lehet szépen le lehet pucolni róla a vízkövet de az anyag minősége kitudja milyen, meg az az évek során "elfárad" azért kár felújítani mert lehet 1-2 év múlva megreped vagy bármi sérülése lehet és akkor megint bonthatod.

Magát a wc csészének a lerakását mindenképp úgy csinálnám hogy a maradék szilót ami a járólapon van azt kapard fel. ha a wc-t leülteted és már minden pipecül megvan csinálva akkor én stabilabb tartás végett odacsavaroznám a padlóhoz inkább mert a cilós megoldás vagy ha esetleg csemperagasztóval szeretnéd rögzíteni (láttam már ilyet) azzal az a baj hogy egy idő után elveszti a tartását és ha rajta ülsz azt fogod észrevenni hogy billeg az egész mindenség.

Egyébként írtad hogy a tömítés problémás. ha normális ültető gumi van, meg a könyökidom is ha normálisan benne van akkor nem szabadna hogy szagot engedjen ki. ha meg mégis szagot enged ki akkor a wc lefolyóját nézném meg hogy ott nincs-e sérülve a porcelán vagy valami mert ha igen akkor az a ludas. Ha normálisak a gumik meg minden tömítés meg a könyök is, meg persze a csatlakozások akkor nem szabadna hogy szag jöjjön ki belőle. Meg persze a padlón ami ki van vágva a lapból a csatornába azt is érdemes megnézni hogy az ültető gumi mennyire fedi le mert könnyen lehet hogy körülötte szivárog ki a szag. A wc csésze peremét újra kihúzhatod szilóval amikor már a padlóhoz van rögzítve én mindenképp olyanfajtát választanék ami vízálló, kimondottan fürdőszobákba valót.

2019. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia utolsó!

Köszi.

Szóval azt mondanád, hogy ne törődjek a könyökre rárakódott vízkővel?

2019. jan. 14. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!