Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padlóban, már lefektetett OSB...

Padlóban, már lefektetett OSB lap vágása hogyan oldható meg?

Figyelt kérdés

Korábbi lakásfelújítás során úgy csinálták a padlót, hogy a meglévő parkettára EPS-t, arra OSB lapot, majd alátétet és laminált padlóburkolatot tettek. Egy kis részen fel kell szednem ezt az új padlót, de a nagyméretű OSB lapok miatt a laminált p.burkoaltot is viszonylag nagy részen fel kellene szedni, amit nem akarok. Arra gondoltam, hogy csak egy kis részen szedem le a burkolatot, alatta pedig kivágom az OSB-t és az EPS-t. Az EPS kb. 3-5 cm.

Dekopírfűrészre gondoltam, de annak lehet, hogy túl hosszú a fűrésze.

Ezt hogyan lehetne megoldani? Esetleg más ötlet?



2019. jan. 6. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Flex
2019. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Flexelni nem akarok, mert még sosem csináltam, nem tudom magabiztosan haszálni.
2019. jan. 6. 12:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
kézi körfűrész, ezeknek állítható a vágás mélysége. Vagy vannak ezek a multi, rezgő fűrészek, de dekopírral is megoldható, fogsz egy darab deszkát, cseréplécet vagy bármit ami kéznél van és könnyen vágható, a fűrésszel belevágsz egy kicsit és utána a gép talpához szorítva már vághatod az osb-t, igy a hozzászorított anyag vastagságával kevesebbet ér át a fűrészlap.
2019. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Teszel egy megfelelő vastagságú lécet a vágás vonala mellé és azon tolod a dekopírt, hogy ne éjen le a lap. Vagy kézi körfűrésszel vágod és beállítod rajta a vágási mélységet.
2019. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyre gondoltunk :)
2019. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Multigép.

Pl.:

[link]

2019. jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Van körfűrészem is, de olyan kicsi részt kell kivágnom, hogy az átmérője miatt nem fér el.

Akkor a dekopír+léc lesz a megoldás.

2019. jan. 6. 15:40
 8/9 anonim ***** válasza:
a #6 által javasolt multigép jó megoldás, de a Tesco-ban lehetett sokkal olcsóbban ( 10.000- alatt) kapni ennek kínai (?) változatát.
2019. jan. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, a multigépes ötletért is köszönet. Nagyon jó gépnek tűnik, lehet hogy beszerzek egyet.
2019. jan. 6. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!