Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mikor lesz kevésbé esély a...

Mikor lesz kevésbé esély a penészesedésre?

Figyelt kérdés

Fürdőszobánk ketté lett választva, hogy külön lehessen a wc. Mivel a wc mellett volt a radiátor, így most ott csak a csövek vannak, különben szauna lenne, és a szellőző is ott van.

Fürdőben csináltattunk egy szellőzőt az előszobába felé, és nincs radiátor.

Sajnos a szellőző kevésnek bizonyult, mert nagyon gyorsan penészesedés kezdődött, s egy hónap alatt a plafon felében virágzott, és érezni lehetett a levegőben is ezt.

Csináltattunk egy újabb szellőzőt, ami a wc szellőzőjébe vezet, azóta nem terjedt tovább a penész.

1. kérdés: Vajon attól, ha lesz egy kis törülköző szárítós radiátor a fürdőben, újra számíthatunk a penészre, vagy még kevésbé?

2. kérdés: Mi a jobb, ha beleteszünk a második szellőzőbe egy időzítős elektromos szellőztetőt, vagy ha nyitva marad ez a cső, és csak egyszerűen folyamatosan áramolhat a levegő?



2019. jan. 15. 22:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nekem is kicsi a fürdőszobám, régebbi építésű családi házban lett egy rész leválasztva, wc, mosdókagyló, 80x80-as zuhanykabin és egy kis szekrény fért bele, meg egy 60x60 ablak. Központi fűtés van radiátorral, meg a fűtéscsövek is a légtérben mennek. Nagyon hamar megáll a pára zuhanyzáskor, már kezdett penészedni is, nem szigetelt a fal tehát viszonylag hideg, le tud csapódni a meleg pára. Hiába bukó-nyiló az ablak, kevés a 60x60-as... Kifurattam a falat ami nem ablakos, és berakattam egy kapcsolóval ki-be kapcsolható ventillátort, ami kifelé nyomja a szabadba a levegőt, a falon kívűl a légáramlattól felnyílós lamellás szúnyoghálós rácsa van, az ablakon is fix szúnyogháló. Bár a bogarakat megállitja, úgy veszem észre a párát is kissé megfogja, másik lakásban is tapasztaltam nagyobb ablakon. Na a lényeg, hogy a páratartalom érzékelős ventillátorokban nem bízok, nem szeretem ha nem én kapcsolok ki vagy be valamit, igy akkor és addig megy a szellőzés amikor én akarom és ameddig én akarom. Ha fürdéskor járatom a ventillátort meg még minimum bukóra kinyitom az ablakot, még télen is megbirkózik a párával, amig megtörölközök addig járatom, illetve a fürdő ajtót félig nyitva hagyom ha nem tartózkodunk a fürdőszobában. Tavasszal-ősszel eleve bukón nyitva lehet sokáig hagyni az ablakot, nyáron teljesen nyitva is. Télen még CERESIT páramegkötő készülék is volt a szekrény tetején, amibe kör alakú kristályos betét kell, na az is sok párát meg tud kötni, de fürdőben kb 1 hónapot bír egy betét. A ventillátor hatásosabb, és nem is kell sokat járatni. Egy elektromos zárlat miatt a golyóscsapágyas szellőző ventillátort garanciában kicserélték, akkor egy olyant vettem ami befelé is zsalus, bekapcsoláskor szép lassan felnyitja a zsalukat, amikor lekapcsolom, akkor fél perc alatt becsukódnak (gondolom egy kis kondenzátor lehet benne mert elektormosan csukódik). Pár ezer Ft volt, de akkor és addig jár amig én akarom. Megszűnt a penész. Akár fix akár érzékelős ventillátort de szerintem mindenképpen rakass be, nagyon sokat számit ha van légmozgás. Van időkapcsolós is, amit a világitásra szoktak kötni, ha lekapcsolod még megy egy ideig (szállodákban láttam ilyent). Nekem a fix kapcsolós jött be. Törülköző az neccesebb, a víznek valahová el kell párolognia belőle, akkor megint lehet penész, fűtőtest lehetőleg legyen... Ha van kedved/pénzed a Ceresit készülékbe akciósan kb 2000 Ft 2 db betét, meg egyszer a készülék 1 betéttel ugyanennyi, ez kb 3 havi adag és hatásosan szűri ki a párát-penészt. Több ilyent is használtam télen, amikor több a pára a lakásban, ezt is tudom ajánlani. Ja, a viszonylag magas belterű előszobám is kezdett télen sarokban penészedni a ruhaszáritás miatt, vettem száritós mosógépet, +1 szintén fix kapcsolós szellőzőventillátort kivül felnyilós zsaluval beépíttettem a felső sarokhoz, ami szintén a házon kivülre vezeti a párát, azóta ott is megszűnt a penészesedés...
2020. júl. 12. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!