Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy régi lakás fűtéskorszerűsí...

Turski Blasius kérdése:

Egy régi lakás fűtéskorszerűsítésének kapcsán kérdeznék. Héra rendszerű gázcserépkályhát cserélnék le a kecóban, mert modernül felújítanám, de tanácstalan vagyok. Mit lehetne a legjobb módszer?

Figyelt kérdés
Kettő van belőle a lakásban, eddig két helyről kaptam két misi feletti ajánlatott. Kéményt kell bélelni, radiátorok, új bojler stb. Utánajártam az elektromos lehetőségeknek, annak a kiépítése 500-700 ezer körül menne, de havi szinten dupla rezsi. Mit lenne érdemes? Lehet esetleg új cserépkályhára cserélni őket, hogy esztétikusabb legyen, vagy a héra rendszer tényleg nem pótolható, kiegészíthető ilyen mód? Azt gondoltam, hogy nem lesz egyszerű menet, de a 2 misi feletti árat sokallom. És akkor még ugye festés, csempe, parketta, bútorok..

2019. jan. 19. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Lakás vagy családi ház? Nem mindegy! Bár cserépkályha inkább az utóbbira jellemző.



Ha sajátom lenne, akkor mindenestől elbontanám az egészet és lapradiátor. Ha van rá pénz, akkor padlófűtés.


A hőt pillanatnyilag gázzal lehet a legjobb ár-érték arányon megtermelni.

Ha nincs gázbekötés, akkor egy pellet kazán, esetleg vegyes kazán, de ahhoz egy puffertartály erősen javallott.


De mielőtt nekiugranék számolni a fűtést, megnézném milyen a házon a szigetelés. Nagyon nem mindegy, hogy 20-30kW vagy csak a felét kell előállítani a szobák számára.

2019. jan. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%

Ha van egy csomó felesleges pénzed, akkor rajta.

De tudnod kell, hogy nem kettő, hanem sok millió lesz a végére.

A rezsi egy újabb kérdés.

Minél kisebb rezsit szeretnél, annál többet kell ráköltened a lakásra.

(Szigetelés, nyílászáró cserék, fűtés, kazán, radiátor, kémény, gáztervezés, engedélyeztetés stb...stb...)

Megtérülni azonban ez sohasem fog!!

2019. jan. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sátorban kell lakni, ennyi no.
2019. jan. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Először kellene egy hőszükséglet számítás, hogy mégis mennyi a ház hőigénye. 1m3 gáz 34 MJ, azaz 34000 KJ energiát tartalmaz. 1Kwh áram az 3600 KJ (3600 kj/h=1kw=1kj/s), energiát tesz ki, innen is látszik hogy 1 m3 gáz kb 110 Ft, 34000/3600 az 9.444444 kwh ami kb 450 Ft, szóval ez 4x es többlet ha árammal fűtesz. Hatásfok nélkül számoltam! 30 ezres gázszámla esetén kb 120 ezer Ft villanyszámla lenne havonta! Villannyal csak és kizárólag hőszivattyúban gondolkozz, ha van rá pénzed napelemes rendszerrrl, ez a jövő, és energiatakarékos -2-3 fokig, utána sajnos romlik a hatékonysága. Az ilyen elektromos fűtőpanel, -fűtőfilm, -falfűtés, -padlófűtés nem éri meg, nagyon sok lesz a villanyszámla. Én egy jól méretezett kondenzációs kazánt mernék ajánlani megfelelően méretezett radiátorral, ha van lehetőség akkor padlófűtéssel.
2019. jan. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
43%
Ha felújításban gondolkodna akkor, megvásárolnám a cserépkályhába való gázégőket!
2019. jan. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Géb 1 válasza:

Hosszú távon a padlófűtés ami a leggazdaságosabb és legolcsóbb üzemeltetésű.

Nálunk 30 éve ez van és a 120 m2-es ház gázzal történő fűtési költsége éves szinten kb 200 ezer ft alatt van valamivel. Pontosan nem tudom mert a meleg víz és a főzés is gázról megy.

2020. máj. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!