Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi olajfestéket, hogyan...

Régi olajfestéket, hogyan szedjem le a falròl? Gyorsan és hatékonyan?

Figyelt kérdés

Kedves festõk,vagy aki jàrtas a témàban,kérem segítsen nekem.

Nagy felület régimòdi és eléggé csúnya màr.Ha sikerül leszednem,arra ràfesthetek majd, vagy igényel a fal valami beavatkozast elõtte?

Vàlaszokat nagyon szépen köszönöm!



2019. jan. 29. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha régi olajlábazatra gondolsz, akkor annak leszedése elég macerás. Tömény trisó oldatot kell rá felkenni, majd a felpúposodó festéket spatlival levakarni, letolni. Mivel egyszerre ritkán sikerül, lehet, hogy 2-3-szor is rá kell menni ugyanarra a felületre. Elvben hőlégfúvóval is lehet próbálkozni, de lakáson belül nagyon füstös és büdös. Hogy ráfesteni lehet-e, azt nem tudom, én tapétáztam. Sajnos a kutya utána letépte a tapétát és kénytelen voltam fa falburkolatot feltenni. Ha előre tudtam volna, hogy ez történik, akkor bele se kezdtem volna az olajlábazat leszedésébe, hanem rátettem volna a faburkolatot.
2019. jan. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az #1-es utolsó mondatában vázolta a legegyszerűbbet, és a legszebb eredményt hozót. Gipszkarton-lapot ragassz az olajlábazatra, és azt kend le, vagy csempézd.


De a kérdésedre válaszolva, és benzinlámpával égettem le a festéket, majd széles spchtnival lekapartam, aztán gipszkartont ragasztottam rá, amire csempe került. Újra festeni is lehet, de az gletteléssel jár, és így ugyanott vagy, ahol a part szakad.

2019. jan. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindenképp sima falfestést szeretnék az olajfesték lekaparàsa után! Bármennyire is szeretem a falburkolatot ( kő sem rossz ) én is ,jelenleg nincs rá keret.

Köszönöm szépen a hozzászólásokat aranyosak vagytok!

2019. jan. 29. 16:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztosan túlvagy már rajta, de ha jól rajta van az olaj, egy olcsó tapadóhíddal átkened, legletteled 2x, csiszolás és festés. Ha valaki hasonló problémával küzdene.. :)
2021. márc. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!