Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kötődoboz nélkül szerelhető...

Kötődoboz nélkül szerelhető alacsony profilú kapcsoló létezik még?

Figyelt kérdés
Panel átvezetékezés történt, dugaljak, kapcsolók mind ki lettek cserélve. De konyhában volt egy kapcsoló, ami alatt nincs kötődoboz. Kívülről pont úgy néz ki, mint a kötődobozos társai, csak sík az alja. Nem szívesen vésnék betont kötődoboznak, de szívesen lecserélném azt is modernebb designera. Gyártanak még ilyen alacsony profilú falon kívüli kapcsolót (ami akkora mint a süllyesztettek)?_

2019. jan. 29. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ami akkora mint a modern süllyesztettek nem hiszem. Nagyon vékony dizájnok mennek. A Legrand-nak van egy szériája ami fele olyan vastag mint a többi gyártóé. Nekem olyan van mindenhol (kötődoboz nélküli felújított panel)
2019. jan. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Léteznek még, főleg vezetékcsatornás szereléshez. Elektromos szakboltban biztosan tudnak ajánlani forgalmazott márkát.https.

[link]

2019. jan. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A félmagasakat megtaláltam, de az a mellette lévő süllyesztett konnektor mellett...fogalmazzunk úgy, hogy nem az amit keresek... Persze az a konnektor is cserés lesz, amint megvan a "termékcsalád", így lehet oda is félmagas kerül, de pont azért írtam ki a kérdést, hátha nem kell kompromisszumot kötnöm.


Köszönöm a segítő szándékot, de a belinkelt google keresés mindenkinek a felhasználói profilja szerint zajlik - ha pedig google kereséssel megtaláltam volna, akkor nem tartok itt. Ha van konkrét termék, annak a linknek viszont örülnék.

A haluxvill (webshop) kínálatot is átnéztem már, ott sem volt.

2019. jan. 29. 19:37
 4/11 anonim ***** válasza:

Legrand- Oteo. A kapcsolök laposak, a dugalj viszont a vèdővez èri tkező miatt nem igen.

Illetve a Tracon-nak van ez(ha darabot megnyitod lesz mèret is) [link] Itt a dugalj kiemelkedő pereme átlátszó; talán így alacsonyabbnak tűnik

2019. jan. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Illetve lètezik adó-vevős kapcsoló, mèg nem használtam. [link]
2019. jan. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket. Sajnos ezek mind félmagasak. Néztem már őket...
2019. jan. 30. 09:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Ennèl vèkonyabb nincsen, ezèrt van süllyesztett kivitel. Valahova be kell szerelni a kontaktokat, mechanikát, ès kell a dupla burkolat is. Egy dugaljnak meg kèptelensèg lefaragni a magasságát.

Milyen magasra gondoltál, vagy milyen a règi? A Tracon 30mm magas. 10-20mm be nem lètezik.

2019. jan. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ilyen típusú kapcsoló van most egyébként fent:

[link] (nem én árulom, csak ezt dobta a képkereső)


1,5cm a dekli a legvastagabb részen +0,4mm a billenő rész.

2019. jan. 30. 18:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez mind süllyesztett! Nem falon kívüli!
2019. jan. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amit fent leírtál, az jelenleg nem szabványos lenne, mert nem megfelelő a dupla szigetelès. Tehát nem találsz olyant, ahol egy burkolat alatt van a villamos rèsz ès èrinthető.
2019. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!