Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A vízvezeték-szerelő szerint...

A vízvezeték-szerelő szerint egyelőre nem érdemes javítást eszközölni, nem érné meg. Számításom szerint u. e. Kell mégis ügyelnem vmire? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Bocsánat a kissé hosszú leírásért, de ki akartam térni a részeltekre, hátha van itt hozzáértő. Előre szólok, laikus vagyok. Egyszerű, józan "paraszti ésszel" mértem fel a helyzetet.


Enyhe vízszivárgásra lettem figyelmes a wc-ben (szoktam is ellenőrizni naponta többször). Ez az első alkalom, h szivárog.


Meglátásom megerősítette a telefonban a vízvezeték-szerelő, miszerint vagy a tartály szivárog, vagy a wc csapja (ha igen, akkor talán tömítőgyűrű miatt.) Szerinte amit megfigyeltem, olyan minimális FT többlet lehet a vízszámlán, ami elhanyagolható, pláne egy szerelő díjához képest, ezért volt olyan rendes, hogy nem tukmálta magát rám (ez is megerősíti, hogy nagy baj nem lehet a vezetékkel, csapokkal), sőt, lebeszélt, ami korrekt tőle. Hozzátette ugyanakkor, hogy ha mégis jelentős szivárgást észlelnék a későbbiekben, akkor ő rendelkezésre áll.


Szitu:

Először észleltem a wc peremén -ahol lehúzásakor a víz kispiccel- nagyon pici, alig észlelhető folyást. Ha papírral megtörlöm ott, akkor látszik jól, hogy szivárog picikét.


Megnéztem a vízórát, a pörgettyű (ami ugyebár a m3 tízezred részénél is finomabb folyást érzékel) NAGYON LASSAN, másodpercek alatt pár fokot elmozdult, megállt, megint elmozdult stb. Majd percekre totál megállt.


UTÁNA ELZÁRTAM a wc csapot.


Két órán át nem használtam vizet, majd ismét vízórát néztem:

0.0004 köbméterrel volt több, ezek szerint néha megindult a szivárgás azóta is.


Ergo vagy a csap nem zárt jól rajta (egyik napról a másikra?), vagy a tartály vízkövesedése elért egy bizonyos határt és akkor az ereszt. Vagy mindkettő. (Szerelő nem volt a helyszínen.)


Ha jól számolom (az össz brutto m3 kb 700FT), akkor havi kb száz FT megy kárba LEGROSSZABB ESETBEN (ha jól számoltam a körülbelüli értékekből, akkor havi 0.14 m3 vízveszteség), azaz évi kb 1200 FT.


Ez valóban túlélhető, pláne az ezresekhez képest, amiket egy szerelő elkérhet.


Persze hosszú távon lehet rosszabb, de a szerelő szerint ráér akkor szereltetni, ha számottevően eresztene vizet.


Ha van itt hozzáértő, mi a meglátásotok? Valóban ne tegye k semmi továbbit? De ha igen, mit javasoltok?


Dömötör tartály, nagyon érzékeny. Néhány éve szereltem fel. Aki nem ismeri, jelezném, hogy milliméterre pontosan be kell állítani. Csak én lakom itt jó ideje, és rendeltetés szerűen használom. Így max vízkövességet sejtek a háttérben. Persze lehet h tökéletes a tartály továbbra is, de akkor meg, gondolom, a wc csak tömítőgyűrűje meglazult(?) - ilyenkor mi a teendő?


Természetesen az amortizáció a legesélyesebb ok, főleg a tartályra nézve, bár a korábbi, u.i tartály kb 5-6 évig bírta, ezt meg kb 3 éve raktam fel, újonnan vásárolva.



2019. febr. 1. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Dömötör tartály, nagyon érzékeny....hogy milliméterre pontosan be ke..."

Mit? A Dömötört??? Pfff! Csak egy~két fokkal bonyolultabb,mit egy faék!Évtizedek óta. Ezért nagyszerű.


Vedd le a tetejét,nézd meg,-az ürítő szelep száránál(ami középen van)4 lyuk körben,egyikbe ugye belemegy a lehúzó himbája. Ha azt a 4 lyukat eléri,vagy megközelíti a vízszint,-

-akkor az úszó tövénél//tetejénél találsz egy csavart. Azt tekerd be 1~2 teljes fordulattal,az óramutató járásával megegyező irányba,és kész.

2019. febr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Dömötör rendkívül igénytelen, primitív berendezés. legfőbb erénye hogy olcsó... Várható élettartama 20-30 év.


2 típusú hiba lehetséges:


A.) A töltőszelep nem zár le rendesen. Ilyenkor látható a tartály közepén található csőnél hogy a 4 lukon elfolyik a felesleges víz!

- Javítás szelep kitisztítása vagy csere


B.) Leresztő egység probléme. Nem éri el a vízszint a biztonsági túlfolyó nyílásokat, mégis szivárog a víz a csészébe. Ilyenkor a tömítésért felelős gumi lapka és/vagy az alatta talélható felület el vízkövesedett. Vagy valami szemét került a tartályba. (Általában homok, de nyilvános WC tartályban találkoztam már óvszer csomagolással is...)

- Javítás a négy körmös rögzítő benyomása után kiemelhető a szerkezet. Kitakarítható a sáros homok, vízkő. Illetve cserélhető a pár száz forintos gumi membrán!


C.) A tartály szakszerű installálása esetén az 1/2 colos bekötőcső 1 sarokszelepre vagy golyóscsapra van csatlakoztatva! Alternatív megoldás lehet ennek elzárása/nyitása.

2019. febr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

Elmész 1 szerelvény boltba ,és veszel egy dömötör javító készletet. (300Ft-ért)

Na már most....!!

összehívod a NASA-t,meg a svájci és Orosz (és a többi) fizikusokat,és megpróbáljátok kideríteni hogy a te Hi-End földönkívüli wc-tartályodat milyen technológiával rakhatták össze az idegenek!! Ha sikerült elemezni,,..értékeld,ekkor a javítókészletet próbáld meg értelmezni és összeegyeztetni vele,és netán..ha SIKERÜL..próbáld meg legalább a leeresztő alkatrész tányérgumiját valamint a töltőszelep 5mm-s tömör tömb gumiját kicserélni.


A feladat..Mission impossible.. de ha Tom Cruise-nak ment,lehet hogy neked is sikerül(?):-->>


A leeresztő szelep kivétele a 4 felső karom összenyomása egyidőben a szerkezet felfelé húzásával egyidőben szükségeltetik!!!

Ha nem megy..hívd a +01-555xxx911 USA válság számot

2019. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kérdező ide írja,hogy: "Előre szólok, laikus vagyok. "


Akkor meg mi a t@kömért kell hülyének nézni és kigúnyolni.

He? 🚾🚾⚒🤔😱

2019. febr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem baj..hadd edződjön az ifjú kérdező. Csak erősebb lesz tőle lelke.
2019. febr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászólók, a megoldásokat köszönöm (mielőtt idekukkantottam, egyébként magam is felfedeztem a vízkövet, írtam is a kezdő kommentemben).


Ugyanakkor ez nem edződés kérdése, és valóban avval kezdtem, hogy laikus vagyok.


A kedves "értelmes" hozzászóló pedig különös módon fogalomzavarral küszködik, hiszen a laikusságot összetéveszti a fiatalsággal. Van, amihez lehet, hogy sokkal jobban értek, mint a kedves gúnyolódó, és van, amihez meg ő ért jobban. Mi itt a probléma? :) (Gondolom az, hogy nagyon unatkozik a beszólogató.)


Kérek szépen mindenkit, hogy spórolja meg a felesleges kötözködő dumát, mivel mások is idetévedhetnek, akik hasonló technikai hiányosságokkal küszködnek, mint jelenleg én, és akadályozzátok őket is.


Megírták páran a lényeget, köszönöm is, de minek kiegészíteni fölös szájkaratéval, drágáim? :) Ha unatkozol, az a jobb kezed. (Vagy a bal, ha bal kezes vagy.) Innentől a fantáziádra bízom. Ami, gondolom, hasonlóan primitív, mint az alaptalan gúnyolódása némelyiknek. :D


Nekem élvezetes olvasni az erőlködő "szellemességét" némelyiknek, de ha más is ilyen tech problémába ütközött, nem biztos, hogy számára gördülékeny az infók felvétele a hozzászólásokból, a kis görcs szájkaratésok miatt. Köszönöm a megértést. ;)


Ki mihez ért. Én sok máshoz. Ti meg ehhez.


Írtam, h laikus vagyok ehhez. De azt nem, hogy bonyolult. Azt írtam, a Dömötör tartályon ha egy milliméter elcsúszik a lehúzót rángatók miatt, akkor lehet visszanyomni.

Nem mindenki bánik evvel olyan körültekintően, mint én.


Na, most lehet kötözködni továbbra is, hogy "na de a kérdező meg kilométereket ír". Hát igen, ha ti is fölöslegesen gépeltek gagyi beköpéseket.... :D


Nos, várom továbbra is a gyakoris gagyi sablonokat, példának okáért: "tudod kérdező, te... az a bajod kérdező... blabla". ;)


Remélem, kiunatkozták magukat a a szájkaratéschok. :)

2019. febr. 2. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!