Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Felújítás

A kérdés

Szerintetek a képen jelölt falak milyen vastagok lehetnek?

A három pirossal karikázott falra gondolok a képen: [link]

Keress kérdéseket hasonló témákban: fal, falvastagság, tégla

febr. 9. 17:26  Privát üzenet  

A válaszok

1. 30 cm

2. 15 cm (vakolt 12-es)

3. 51 cm

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont febr. 9. 17:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én az 1est 40-nek és a 2est 20-asnak gondoltam, a 3ikról meg az tippeltem volna, hogy 60-as, mert annál vastagabb nem szokott lenni a polgáriakban sem, viszont ha jól tudom a támaszfalak azok jellemzen 60-asak. A kép alapján ennél vastagabb nincs is, tehát akkor az támasz fal lehet feltételezésem szerint.

Amiket írtál azokban eléggé biztos vagy? vagy azért inkább tipp?

A vicc az, hogy a már bőven elég 30as fal lakáson belüli válasz fal, pedig ha szomszédtól választana el az maga lenne a tökély!

Sajnos pont a legvékonyabb fal a válaszfal a szomszédtól, ezért azon diplomázom, hogy le kellene hangszigeteltet míg most, hogy a munkálatokba ( padló ) benne vagyunk.

Egy útépítésűben és egy panelban mekkorák szoktak lenni a válaszfalak ( na azok tuti nem elegek ) ?

# 2/6Időpont febr. 9. 18:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

diplomázom helyett dilemmázom

# 3/6Időpont febr. 9. 18:33 Privát üzenet

Pontosabbat csak akkor lehet mondani, ha kiméred/megbontod.

Leírom a további tippjeimet.

Ha normál méretű km. téglából épült akkor az

1.es 25-ös vagy 38-as

2.es 12-es (vagy 10es válaszfallap) esetleg rabic bármilyen vastagságban)

3.as 51-es vagy 63-as

Ha nagyméretű km. tégla akkor

1.es 30-as vagy 45-ös

2.es 15-ös

3.as 46-os vagy 61-es

# 4/6Időpont febr. 9. 18:44 Privát üzenet
Rajta van a rajzon, csak a szélét nem fotóztad le. Rajta kell lenni a külső fal hosszának, abból kivonod a belső méreteket és kész

A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont febr. 10. 12:33 Privát üzenet
Nem biztos, hogy rajta van, ez nem építész terv, hanem valószínűleg az alapító okirat melléklete. Ezt nem szokták agyon kottázni.

# 6/6Időpont febr. 10. 12:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy 49 m2-es lakásba mekkora split klíma ajánlott, ha a képen jelölt területet szeretném hűteni?
Milyen vastagok az ilyen jellegű válaszfalak nagypolgári típusú épületekben?
Kondenzációs kazánt be lehet kötni hagyományos gravitációs fűtésre aminek a csövek vastagok?
Milyen vastagok az új beltéri ajtók?
EONnak földkábel vezeték joga van a telkemen a vázrajzon jelölt helyen. Hol tudom megnézni a vázrajzot?
Régi fűtés rendszert szeretnék felújítani. Kazán és a radiátorok már újak. A fűtéscsövek viszont régi dög vastagok. Menyibe kerülne 5 rétegűre cserélni? Anyag+munkadíj.

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Felújítás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!