Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen vastagok az ilyen...

Milyen vastagok az ilyen jellegű válaszfalak nagypolgári típusú épületekben?

Figyelt kérdés

Itt van ez az utcai nézetű lakás:


[link]


Sok ilyesmi van, pl még az is szokott lenni, hogy a 6-os mellett van egy másik szoba, ami a 6-osból nyílik és így hátulról egész hosszan nincs "semmi".


Gondolom ott helyezkednek el az udvari nézetű lakás szobái. Na most nekem ez nagyon furának hat, hogy a mögülem jönne majd a szomszéd zaja.

Aki lakott már ilyen jellegű nagypolgári lakásban akár az utcai akár az udvari változatban az mesélhetne, hogy mennyire hallatszódnak át ilyen viszonylatban a zajok, illetve mennyire kell visszafogni magunkat.



#szomszéd #lakás #fal #zaj #milyen.vastag.a.fal?
2018. jún. 5. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nagyban attól függ, hogy a szomszéd melyik helyisége határos a te lakásoddal. A belinkelt alapjajznál 2 helység határos a szomszéd lakással. Az egyik az előszoba, na ott kb mindegy, a másik a nappali hátsó fala, ott már érdekes lehet. a konyha, fürdő zavaróan át tud hallatszani (húsklopfolás, mosógép stb)
2018. jún. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Najó de ez a fajta válasz fal milyen vastag? Panel válaszfal szintet megüti? vagy még azt sem? Én a vastag falak miatt vennék nagypolgárit, ha ezen választéknál gagyi falak vannak, akkor ez az elrendezés szóba sem jöhet.
2018. jún. 6. 12:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt, hogy milyen vastagok a szomszéddal határos válaszfalak, senki nem fogja neked tutira megmondani. Főleg ha bp-i a lakás:a bomba, vagy aknatalálatos házakat úgy újították fel, ahogy tudták, gondolom sokszor a használt alapanyagokból, vagy amit találtak. Nem beszélve a lakásleválasztásos korszakról, amikor 100+ nm-es lakásokat elfelezgettek sima válaszfal téglával, de gyanítom, nem egy esetben egyszerűen tömör kisméretűvel.

Laktam olyan udvari lakásban, ahol a hallt kettéválasztották, és a szomszéd lakás eredetileg szoba-konyhás személyzeti lakrészét így bővítették. A szomszéd TV-je, hangosabb beszélgetése zajként simán áthallatszott.

De laktam a Deák-téren is utcaiban, a háló fala volt határos a szomszéddal. Hallani lehetett, hog az RTL-t nézi. :)

Az udvari lakások hátránya, hogy ha más is szellőztet, akkor hallod az életüket. Pl. volt egy pár, ahol ha nappal reszelgette a nőt a férje, az egész ház a csaj nyüszítését hallgatta, amikor nyitva hagyták a szellőzőablakot. :)


Máskülönben olyan ez, mint forgalmas út mellett lakni: meg lehet szokni.

2018. jún. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!