Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 150ezer alatt masszív bejárati...

150ezer alatt masszív bejárati ajtót hol tudok venni? Elsősorban fém alapú érdekelne.

Figyelt kérdés
2019. febr. 12. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

150 alatt masszívat nem kapsz sajnos.

HiSec és társai felejtősek. Nem is csak a rossz hírük miatt, mint hogy:

- Kinyitható egy konzervnyitóval

- Hullám karton van a két vékony lemez között

- A zárak kínaiak és nem pótolhatóak magyar szabvánnyal

- Hamar tönkremegy a kilincs

- Nulla hangszigetelés


Hanem amiket én is tapasztaltam albérletben: A hangszigetelése tényleg szinte nulla, alig jobb, mint a standard panel fa bejárati ajtónak amin keresztül egy átlagosabb pukitól is zeng a lépcsőház. Bejön rajta a füstszag, a liftajtó csapódása, stb.

Illetve ha becsukom, akkor kicsit "zörög", érezhetően hullámzik, ha nekitámaszkodok akkor érezhetően rugalmasan hajlik.

Ezzel szemben mi most vettünk saját lakásba a Nívó-tól biztonsági ajtót ami trezorajtó minőségű. Nem recseg, nem nyeklik-nyaklik, nem horpad be ha nekitámaszkodsz, nem kong, a hangot meg olyan szinten szűri, hogyha a suttyó szomszéd bevágj a liftajtót, akkor csak a halk, tompa rezgést hallani amit a beton közvetít. Arról nem is beszélve, hogy minőségi Kale és Mauer zárbetétekkel van ellátva. Ránézésre sem az a fényes, csillogós gagyi műanyag borítás van rajta és nem azt mondom, hogy nehéz nyitni vagy csukni, de érzed, hogy 120 kiló csak az ajtólap. Egyszerűen masszív.

Igaz, kicsit zsebbe nyúlósabb, mert 200-250 körül vannak az alap modellek beszereléssel együtt, felszereltségtől függően, de ideális esetben 15-20-30 évre vesz az ember bejárati ajtót, ha nem tovább, szóval szerintem gyűjts még egy kicsit és szánj rá többet. Később nem fogod megbánni. Ja, és garancia is van rá 10 vagy 15 év, fejből nem tudom pontosan.

2019. febr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
64%
Ezeket a barkácsáruházasakat felejtsd el. Szüleim vettek. Úgy volt pár nap múlva beépítjük. Kint le volt támasztva. Bontatlanul. Jött a rokon az Obiban dolgozik. Mondta azonnal vigyük vissza. Két év alatt elrohad. Visszavittük.
2019. febr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a hàz bejàrati ajtaja a szomszéddal lett csináltatva, műanyag nyílàszàrókkal foglalkozik, kb 10 éve lett csináltatva, semmi baja, pàrom mintha azt mondta volna, olyan 180 körül volt.(Én csak 4 éve élek itt vele ebben a hàzban)

Lehet, hogy te is inkàbb érdeklődj olyannàl, aki ezzel foglalkozik.

2019. febr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hi-s..-t véletlenül se akarok, barkácsáruházasról se hallottam még jót, műanyagot meg pláne nem. Csak nehéz elképzelni, hogy 250 alatt nincs ajtó, az is csak Bp-en.
2019. febr. 12. 17:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy panel vagy családi ház, de most a Nívónak pont van akciója panelba való ajtóra (nyilván nem olyan jó a hőszigetelése, de így is dimenziókkal jobb, mint bármi más), 125ezerért. Viszont ez most csak egy színben akciós:

[link]

2019. febr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Természetesen fém van a műanyag burkolat alatt.(3)
2019. febr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg itt...ők valóban értenek hozzá!

[link]

(igaz,regisztrálni kell)

2019. febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tégla társasházba kell. Megnézem. Köszi
2019. febr. 13. 13:44
 9/10 anonim ***** válasza:
úgy keresd neten hogy tűzálló ajtó. a tűzálóság fontosabb kritérium, épület tűznél életet menthet minthogy 5 helyett 6 perc alatt nyitja ki egy profi, mert a zárakat fogja nyitni , nem az ajtólapot szétverni kalapáccsal
2019. febr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Budapesten nem kapsz 150-ért jót, kb 230-250 bár méretfüggő. Vidéken lehet hogy vannak olcsóbb cégek, ott nem ismerem a helyzetet.

Én őket ajánlom: [link] Az ajtó jó, DE a beépítésnél nagyon a körmükre kell nézni, meg számítani arra, hogy lesz még utána munka vele, mert ami náluk befejezett, azzal még lesz dolgod.

2019. febr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!