Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakás hangszigetelesrol...

Panel lakás hangszigetelesrol milyen tapasztalatotok van?

Figyelt kérdés
Lakást szeretnek venni. A paneltol azert felek, mert tudom, hogy minden athallatszik. A kopacsolas, léptek engem nem zavarnak, de a rádióban/tvben hallhato beszedhang megorjitene. Mivel eddig eleg gyér a felhozatal elado lakas teren igy lehet, hogy panel lesz a befuto. Volt aki azt mondta hogy a szigeteles alatt bedohosodhat, bepeneszedhet. Nektek milyen tapasztalatotok van?
2019. febr. 13. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Nem lehet normálisan szigetelni, rengeteg szerelvény, zsomp van, ami egyszerűen át fogja vezetni a zajokat. Ezen felül általában nem úsztatottak a padlók. Mondjuk amin szeretnél, a tv zajon talán éppen javít kicsit, mert az nem testhang.


Én azt mondanám, hogyha nem bírod a zajokat, a szomszédokat, akkor ne költözz panelbe, mert pokol lesz az életed.

2019. febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Anyukam panelban lakik, es amikor ott vagyok par napot akkor egyáltalán nem zavar ha furnak, ha jonnekfel a lépcsőn, butort tologatnak. Tenyleg ez az, egyetlen ami zavar.. Radiobeszelgetes bugas.. Csak azt hallottam, hogy pont ilyen hangokat enyhitene a szigeteles..azert remelem lesz mas megoldas :)
2019. febr. 13. 15:48
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Egyik volt barátnőm, beköltözés előtt PROFI céggel, jó sok pénzért fullra leszigeteltette, de a plafont és a padlót is!!!


Olyan hangszigetelt lett, hogy mindig csak lestünk, amikor átjöttek szólni, hogy buli lesz/volt, vagy, hogy fúrtak, mert semmit nem lehetett belőle hallani. Volt, hogy a gázpisztolyomat ott próbáltam ki, és senki nem hívta TEK-et.


Szóval meg lehet csinálni profi módon, de nem lesz olcsó!

2019. febr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

Iszonyat drága lesz, így van, illetve értékes légköbmétereket vesz el a szigetelés. Akkor már lehet, hogy jobban járnál, ha nem társasházba költöznél (mert nem csak a panel borzalmas, körfolyosós társasháznál rosszabb pl. nem igazán létezik ebből a szempontból) persze ez nyilván a lokáció függvénye is, hogy hol akarsz lakást/házat venni.

Egyébként

2019. febr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Talán a legolcsóbb a gipszkarton előtétfal. Ezt a mennyezeti profilokból szokták összerakni, direkt függestőkkel pedig rögzíteni. 5cm táblás közetgyapotot meg bele raktok.

Kivitelezése

Direktfüggesztők dübelezése a fal szakasz teljes felületén

Szigetelést rányomni a falra hogy a függesztők kilógjanak

Gipszkarton profilok felrakása

Gipszkartonozás. Ez kb 9 cm mélységű


A teőléc jobb választás szerintem mert nem vezeti a hangot mint a fém profil.

2019. febr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!