Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Társasházban van valami...

Társasházban van valami szabályozás arra, hogy meddig lehet felújítást végezni?

Figyelt kérdés

Nem órákban gondolom (hogy meddig dolgozhatnak egy nap), hanem időtartamban (pl X hónapig max).


Nyár óta lakunk ebben a társasházban, azóta szinte mindig felújít valaki. Eddig vállat vontam, ez egy ilyen időszak, kifogtuk.


Viszont most a mi szintünkön újítanak fel egy lakást. Nem akarok hazudni, valamikor szeptemberben vagy okt elején írta ki a faliujságra a szomszéd a szokásos szöveget, hogy felújít és türelem. Várható időtartam nélkül.


Na most, az hagyján, hogy a munkások trógerek (a lépcsöház merő kosz, a lábtörlőnk eltűnik, sorolhatnám...), de én nem tudom mit művelnek, de lassan ementáli lesz az a lakás szerintem. Napi szinten fúrnak, ütnek, kalapálnak. Én sokszor dolgozom délután, eleve stressz, hogy reggel 8kor kezdik. Ha hajnalos vagyok, mint most, akkor a délután vam tönkretéve. És egész nap megy. És hónapok óta... Eddig nyeltem, mert nyilván a munka zajjal jár, de kezdek kiborulni.

Most a szomszédos lépcsőházban is felújít valaki, meg lent a ház aljában is valami üzletet.

Konkrétan most itt ülök, fúrnak jobbról, kalapálnak balról, padlót törik odalent... és én ülök az ágyon, ami ugrál alattam... már sírva fakadok dühömben és tehetetlenségemben. Hiába jól szigetelt a lakás, hiába zárom be az ajtókat, ez ellen semmit nem ér.


És egyszerűen nem tudom elhinni, hogy 4+ hónapja megy. Mi is újítottunk már fel, ilyen nincs.

Nincs erre szabályzat, hogy ilyen hosszú távon nem zavarhatják a lakók nyugalmát??



2019. febr. 14. 15:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2019. febr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Nincs. Ahogy arra sincs, meddig cumizhat a gyerek, meddig "motorozhat" a parkettán és mikor kell megtanulnia járni.


Ennyit a felújításról.


"a lépcsöház merő kosz,"

Szólni közös képviselőnek, hogy szólítsa fel a tulajdonost, de te is szólhatsz neki.


"a lábtörlőnk eltűnik"

Lopás => irány a rendőrség.

2019. febr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem nagyon tudsz mit csinálni. Legfeljebb annyit, hogy elbeszélgetsz a tulajjal és előadod neki a gondodat. Ha normális, akkor meg tudsz vele egyezni, hogy a zajosabb munkákat ne akkor csinálják, amikor otthon vagy.

Nálunk egyszer a szomszédban teljesen "kicsontozták" a lakást, közfalakat kiverték, tégláig, betonig visszabontottak mindent.

Mondjuk ez megváltás volt, mert ott egy idős büdös bácsi lakott áram és fürdőszoba nélkül, iszonyú mocsokban, ami beette magát a falakba. Mondjuk csótány az nem volt, mert mind elmenekült a bűztől.

2019. febr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudsz sajnos mit csinálni, én se értem, mit lehet 45 négyzetméteren márciustól augusztus végéig fúrni, már állandó fejfájásom volt, ingerlékeny voltam, stb. Ezért is tartom álszentségnek, hogy a két napig tartó red bull air race-et betiltják, aki hónapokig zajong, azzal meg nem tudsz mit csinálni a költözésen kívül.
2019. febr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
Csesszél ki velük, és te is újítsad fel a lakásodat.
2019. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

15:38-as "Ha normális, akkor meg tudsz vele egyezni, hogy a zajosabb munkákat ne akkor csinálják, amikor otthon vagy."


Ezt ugye nem gondolod komolyan!?!?!?


A kérdezö is írta, hogy hol délelött, hokl délután van otthon, azaz folyamaosan változtatni kellene az idöpntokat, amikor neki megfelel.

De ugyanakkor másik szomszédok is vannak, akiknek más idöpontban kellene csend, azaz gyakorlatilag ssosem dolgozhatnának, mert valakit mindig zavar!


A kérdésre: idöben nins meghatározva, meddig tarthat egy felújítás, és ha teljes felújítást tartanak, akkor az igen sok idö és rengeteg fúrással meg egyébbel jár, annak ellenére, hogy a lakás nem "emmentáli", csak pl. több mindent csavarokkal, tiplikkel oldanak meg.

2019. febr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
Ismerek olyan ingatlan tulajdonost, akinek közel 2 évig tartott a lakásfelújítása (1-1 hónap szünetekkel). A nagy része nem rajta, hanem a melósokon múlt. Volt olyan munkafázis, ami 3 hétig tartott, majd kiderült, hogy szarul végezték el. Kb. 3 hétig tartott az állapot visszaállítása, majd újabb 1 hónap alatt rendesen elvégezve.
2019. febr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
nekem is egy évig tartott a felújítás, hétköznap 8tól -4ig. Aki ebben az időpontban otthon van azzal nem tudok mit kezdeni.
2019. febr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%

Par evet dolgoztam epitkezesben, de el nem tudom kepzelni mit lehet felujjitani egy even at.

Vagy a munkasok lopjak a napot, de akkor mi a sok furas, vagy a jo munkanak ido kell, a pocseknak meg tobb mert javitani kell utanna opcio van ervenyben?

Ahol lakom alattunk a foldszinten levo 2 szobas lakast teljesen felujjitottak, uj ajtot vestek, futtes, parketta, villany, es megis kb 2 honap alatt kesz lett.

2019. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Egyetértek, vicc, hogy eddig tart. Mint írtam, más felújítások is voltak, mióta itt élünk, alsóbb szinten szétvertek mindent (ajtócsere is volt, így be lehetett látni), mégis másfél hónap alatt befejezték.

És én alapvetően jó fej vagyok, egyetértek azzal, amit valaki fentebb írt, totál random dolgozom, hozzám még akkor se lehetne igazodni, ha jó fejek lennenek, nem is várom el, dehogy. A felújítás zajjal jár, ez van. (Bár mikor szombaton is nekiállnak, ott szakad a cérna, de ez más kérdés.) De ne mondja nekem senki, hogy normális 3-4 órán át egyhuzamban, jóformán megállás nélkül fúrni. Napi szinten. És igen, hónapok elteltével már nem vagyok jó fej, főleg egy olyan pillanatban, mint a mai, hogy remeg alattam az ágy.

A tulaj nyilvánvalóan nem lakik itt, őt így ez nem érdekli, csak a megbízott munkások vannak.

Szomorú, hogy ezt egy lakóközösségben meg lehet tenni.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat.

2019. febr. 14. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!