Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Társasházban van valami...

Társasházban van valami szabályozás arra, hogy meddig lehet felújítást végezni?

Figyelt kérdés

Nem órákban gondolom (hogy meddig dolgozhatnak egy nap), hanem időtartamban (pl X hónapig max).


Nyár óta lakunk ebben a társasházban, azóta szinte mindig felújít valaki. Eddig vállat vontam, ez egy ilyen időszak, kifogtuk.


Viszont most a mi szintünkön újítanak fel egy lakást. Nem akarok hazudni, valamikor szeptemberben vagy okt elején írta ki a faliujságra a szomszéd a szokásos szöveget, hogy felújít és türelem. Várható időtartam nélkül.


Na most, az hagyján, hogy a munkások trógerek (a lépcsöház merő kosz, a lábtörlőnk eltűnik, sorolhatnám...), de én nem tudom mit művelnek, de lassan ementáli lesz az a lakás szerintem. Napi szinten fúrnak, ütnek, kalapálnak. Én sokszor dolgozom délután, eleve stressz, hogy reggel 8kor kezdik. Ha hajnalos vagyok, mint most, akkor a délután vam tönkretéve. És egész nap megy. És hónapok óta... Eddig nyeltem, mert nyilván a munka zajjal jár, de kezdek kiborulni.

Most a szomszédos lépcsőházban is felújít valaki, meg lent a ház aljában is valami üzletet.

Konkrétan most itt ülök, fúrnak jobbról, kalapálnak balról, padlót törik odalent... és én ülök az ágyon, ami ugrál alattam... már sírva fakadok dühömben és tehetetlenségemben. Hiába jól szigetelt a lakás, hiába zárom be az ajtókat, ez ellen semmit nem ér.


És egyszerűen nem tudom elhinni, hogy 4+ hónapja megy. Mi is újítottunk már fel, ilyen nincs.

Nincs erre szabályzat, hogy ilyen hosszú távon nem zavarhatják a lakók nyugalmát??



2019. febr. 14. 15:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%

Sok ember kis helyen, ez a társasház.

Nem véletlenül kerül többe a családi ház.

2019. febr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

A mi házunkban is volt. Ráadásul folyamatosan csak hétvégén dolgoztak (szombat vasárnap). Egész nyáron. Azt hittem, hogy megőrülök.


A másik szomszédom meg minden áldott vasárnap reggel fél 8-től klopfolja az átkozott húst 9-ig, kisebb nagyobb megszakításokkal.

2019. febr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A csak hétvégéért fel tudod jelenteni. Vasárnap tuti, hogy tilos.
2019. febr. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
33%

"Vasárnap tuti, hogy tilos."


Ha nem tiltja a társasházi szabályzat akkor nem tilos

2019. febr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
45%
A vasárnap nem a társasház miatt tilos, hanem a törvény szerint, mindenhol!
2019. febr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"A vasárnap nem a társasház miatt tilos, hanem a törvény szerint, mindenhol!"

Linkeld légyszíves a vonatkozó paragrafust.

2019. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

"Linkeld légyszíves a vonatkozó paragrafust."


Linkeld be te a tiltó törvényt, rendeletet.

2019. febr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Azt kérem én is!
2019. febr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!