Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hőszivattyú, megéri belefektetni?

Hőszivattyú, megéri belefektetni?

Figyelt kérdés

Teljes felújításon esik át egy lakás, és hát régi, konvektoros gáz van jelenleg a lakásban. Gondolkodok majd napelemekben is, de az is komplikált történet, mivel a ház tetője épp ellenkező irányba van az ajánlottól (de építenék majd egy teraszt, aminek vasszerkezet lenne a teteje, jóírányba majd).


Hőszivattyúban gondolkodom de ez igazából még itthon nem igen elterjedt, legalábbis családi házaknál, ugyanis nem találok róla sok helyen infót.


Tényleg az egyik legolcsóbb fenntartású fűtő (és talán hűtő?!) és vízmelegítő megoldás?

Valóban érdemes nem csak radiátorban hanem fal és padló esetleg mennyezetfűtésben gondolkodni? (emeletes családi házról van szó)

Kültérre helyezendő a hőszivattyú és valóban van hangja is (nem zavaró?)?



2019. febr. 17. 15:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

9! a 4. hozzá szólásban nagyságrendileg tételesen leírtam mi mennyibe kerül. Csak össze kell adni!

a végén pedig mennyibe kerül egy hűtő-hűtő hőszivattyús rendszer, és mi a "legolcsóbb" megoldás.

Kondenzációs gázkazánhoz felesleges a hűtő-fűtő szabályzórendszer!


Egy közepes hőszigetelésnél már elegendőnek kell lennie csak a mennyezet fűtésnek is, de a hűtésre kell méretezni. A padlófűtést csak a padló hőmérséklet növelése miatt szokták letekerni. 12 cm szigeteléssel elvileg 20 fok alá nem hűl le a padló.

Parketta alá is mehet fűtés csak kb 20-30%-al kisebb teljesítményt ad le.

2019. febr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
8! a hőszivattyú és egyéb modern rendszerek éppen az automatizálás miatt üzemeltethetőek gazdaságosabban a hagyományos rendszerekhez képest. Így éppen annyit megy a rendszer amire szükség van, Aztán, hogy mikorra térül meg egy ilyen beruházás az csakis a felhasználón múlik. Ezt nem lehet elméletben kiszámolni, csak az elméletit összehasonlítani a gyakorlattal.
2019. febr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Daikin Altherma rendszerrel szerelt ingatlanban élek 7 éve, nincs minden automatizálva, és teljesen feleslegesnek is érezném. Nem tudom, mekkora plusz költséggel jár az általatok felsorolt automatizációk beépítése, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nem feltétlenül éri meg, avagy szükséges.

Már nem tudom, melyik (H vagy Geo) tarifánál például naponta 2x2 órán keresztül nem kap áramot a rendszer. Ez azért alaposan beleszól az optimális automatikus vezérlésbe, szerintem.

2019. febr. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Alapvetően is van különbség elvileg az árban, az hogy ez mennyire pontos, vagy hogy mennyire nem, az tény és való, hogy más a gyakorlat mint a matek, de azért alapvetően a tény az tény, 1 kWh fűtése az 1 kWh, ami megadható, hogy gázzal, árammal, hőszivattyúval mennyibe kerül.


[link]

2019. febr. 21. 19:57
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez a táblázat a primer energia igényt veszi alapul. Egész jó közelítésd ad, de 4440 órával kell kalkulálni nem pedig 3550el.

1Nm3 gáz =9,44 Kw

Scop 4 --> 1kw áramból 4 kw hőenergiát állít elő.

H tarifa csak fűtési szezonba van, és meg van határozva mekkkra scop értéknek kell lennie az igénybe vételéhez. Ha jól emlékszem 3.5 felett már használható

2019. febr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha ugy történik a ház szigetelése, ahogyan azt meghatározták és ezalapján megcsinálják a matek részét. Majd megfelelően beméretezve elkészül a fűtés, akkor csak nagyon minimális eltérés lesz.
2019. febr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!