Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Purhab szigetelést csináltatta...

Purhab szigetelést csináltattatok már?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok?

2019. febr. 27. 07:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mi köze a kivitelezési hibának a szigetelőanyag anyagához/szerkezetéhez? Semmi.

Pécsi uszoda: szálas anyag teleszívta magát párával. Elrothadt a tetőszerkezet és leomlott s belső burkolat a szigeteléssel együtt.


[link]


A páragátló fólián nem vezetünk át semmit. Holott családi házas kivitelezéseknél még mindig kikukasztják a gépészek a csöveikkel, vezetékeikkel. Mondjuk ez gépészeti és építészmérnöki illetve műszakivezetői hiba is.

2022-től kötelező lesz a blower door teszt. Akkor sok kivitelezőnek lesz keserű lecke a párazáró fólia sérthetetkensége.


"És miből fizeti ki az ember hogy félévente újra kell festeni a szobákat vagy cseréli ki a korhadt gerendákat? "

Nem kell félévente. egyszer kell a hibát kijavítani. Majd helyreállítani sz épületet. Miből? A kártérïtésből amit a kivitelezőtől kap.

Aki nem jár utánna a dolgoknak. Nem fizeti meg a megfelelő szakembert. Spórolni próbál. Nem jár utánna az ügyeinek, az meg csak festessen félévente.

2019. márc. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
11%
Papíron lehet annyi az U illetve lambda érték, de honnan tudod te azt, hogy milyen anyagot fújnak ki? Mit mivel kevertek hogy olcsóbb legyen nekik, stb, meg a vastagság, azzal is szeretnek játszani... Az elmélet szép és jó, a gyakorlat mindig más.
2019. márc. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%

Nemrég szigeteltük a tetőteret és alaposan utánajártam a témának, illetve 2 szakember is eljött, felmért és adott árajánlatot. Az én tapasztalatom:


- SOKKAL drágább, mint akár az üveg/kőzetgyapot vagy akár az EPS lap. Sőt, inkább úgy mondanám, hogy brutálisan drágább. A következőt kaptam 2 éve (gondolom azóta csak drágább lett):

Amely következő munkafolyamatokat tartalmazza


- Tető felületének könnyű takarítása, meglévö elöregedett fólia levágása

- Zártcellás kétkomponensű szórható PÚR szigetelőanyag

felszórása, átlag 5cm vastagságban 150m2 födém felületére (amely 15 cm

vastag kőzetgyapotnak felel meg).



Kivitelezés összköltsége 5 cm vastagságban: 650.000 Ft + áfa

br: 825.500 ft


Becsült munkaidő: 1-2 nap.


Ez összehasonlíthatatlan a kőzetgyapot szigeteléssel, ráadásul kőzetgyapotból bement 20 centi míg habból ez csak 5 centi lett volna.

- Mind a két "szakember" aki kijött és felmért egy "picit" túlárazta a feladatot. Egyikük 150 nm-t "mért", a másikuk 180 nm-t "mért", a valóságban pedig mikor megcsináltuk kőzetgyapottal kevesebb, mint 120 nm-nyi anyagot használtunk el, pedig abból van hulladék is ellentétben a fújt purhabbal. Pedig nem a jóskapista bt-t hívtam, hanem 2 nagy, elismert céget. Szóval csúnyán lehúzósak.


- A fújt purhab nagyon jó szigetelő, viszont nem szellőzik. Ez okozhat sok helyen problémát.

- Érdemes tetőfelújítás után csináltatni, mivel "bonthatatlan" ha a helyén van. Ciki, ha pár év után tetőt kellene felújítani és mehet a kukába az egész cucc.

2019. márc. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Utolsó, lehet itt vitatkozni, hogy nem szellőzik vagy szellőzik. A modern kor felfogása, hogy nem kell szellőzni, mert az állandóan energia veszteség. Ha szellőztetni akarsz, arra van légcserélő vagy kinyitod az ablakot. :)

Én csináltattam a tetőtérben purhab szigetelést, és brutálisan jó, hogy nem érzek huzatot a házban.

Akit érdekel a kivitelező, aki korrekt és nagy szakértelemmel volt felém, privátban megírom.

2019. máj. 8. 14:15
 15/17 anonim ***** válasza:

Cserép fedés alá nem túl okos dolog a purhab. Ha cserélni kell 1-1 cserepet, szívás. Páratechnikailag ugyancsak érdekes kérdéseket vet fel a faszerkezet "leragasztása"


Nincs semmi átverés a purhabban, csak ezt eredetileg a fém szerkezetes tetőkhöz találták ki. Az itthon elterjedt cserepes fedéshez nem ideális. Ráadásul drágább az azonos szigetelési képességű kőzetgyapothoz képest, emellett a gyapotnál jóval kisebb a hibázás lehetősége.

2019. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Az adatlapja alapján páradiffúz anyag.
2019. máj. 10. 07:20
 17/17 anonim ***** válasza:
Bocs, de ezt elég nehezen tudom elképzelni a poliuretánról. Belinkelnéd a lapot?
2019. máj. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!