Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az normális, hogy egy gyűjtőké...

Az normális, hogy egy gyűjtőkémény bélelését teljesen egyedül nekem kell fizetni?

Figyelt kérdés
Február 22-én tartott a FŐKÉTÜSZ ellenőrzést a házban, ahol lakom és 30 napos felszólítást kaptam, hogy intézzem el a kémény kibélelését különben értesítik a gázszolgáltatót és a katasztrófavédelmet. A közös képviselőktől azt az infót kaptam, hogy a kémény bélelése a tulajdonos költsége és ezt a gyűjtőkéményt csak én használom, így a teljes összeget (412000+ÁFA) egyedül nekem kell kifizetnem. Ezt nem tudom elfogadni, hiszen egész biztos, hogy más lakások készülékei is rá vannak csatlakoztatva, így nem gondolom, hogy egyedül kéne állnom ezt a tetemes költséget.

2019. márc. 3. 13:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Akkor probald bizonyitani hogy mas is hasznalja a kemenyt.

Ha valoban igy van, akkor el lehet osztani az osszeget.

2019. márc. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Alapító okiratban szerepel a közös szerkezeteknél a kémény?

Ha igen akkor hivatalos levél a közös képviselőnek.

Ha azzal jön, hogy közgyűlési határozat van róla, akkor kezdődhet a jogi hercehurca.

2019. márc. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha a kémény hivatalosan közös használatú területnek minősül, akkor a társasház kell fizesse a közös költségből függetlenül attól, hogy más is használja vagy sem. Ha viszont nem közös használatú és más valóban nem használja, akkor a te költséged. Ha nem közös használatú, hanem hivatalosan te vagy a tulajdonos, de más is használja, akkor egyezkedned kell azzal, aki még használja, és szétosztjátok a költségeket. Kihez tartozik a kémény papíron?
2019. márc. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
13%
A társasházi törvény értelmében a kémény közös tulajdon, ahogy annak alkotórészei, a bélés is. Ennek kialakításáért az felel, aki használja, azaz jelenleg te. Hogy más feketén használja -e az más kérdés.
2019. márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Közöld a lakókkal, hogy megszünteted a kéményt, mindjárt elválik, ki használja még.
2019. márc. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyűjtő kémény,akkor ehhez több lakás is tartozik.

Hogy a többi lakásban éppen lakik e valaki,vagy üresen áll,van tulajdonosa .A közös képviselő rosszul tudja hogy ezt egyedül kell átvállalnod .A kémények ugy a ház tartozékai,mint a lépcső házak .

A felújitásokat a közös költségből kell megoldani.

Az évek alatt befizetett pénzt lehet hogy a közös képviselő használja jelen esetben .Lehet hogy ezért háritja azonnal rád .

És a többiek nem kaptak felszólitást,hisz ugyan ez a probléma náluk is fenn áll .

2019. márc. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Sajnos arról nincs tudomásom, hogy más lakó is kapott-e ilyen felszólítást, de holnap felhívom a közös képviselőt és megbeszélem vele. Illetve megvan annak is a mobilszáma, aki az ellenőrzést végezte, tőle kaptam az árajánlatot is, őt is meg tudom kérdezni.
2019. márc. 3. 13:50
 8/17 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy mindegyik szomszéd lakásban laknak, a mellettem levőben is és a felettem levő kettőben is, van ahol bérlők, van ami önkormányzati tulajdonban van és van ahol a tulaj lakik benn. Lehet, hogy hozzájuk is becsengetek és megkérdezem, hogy kaptak-e ők is ilyen felszólítást.
2019. márc. 3. 13:53
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
Az ellenőr tette az árajánlatot?! Ez azért megérne egy kört!
2019. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%

"A társasházi törvény értelmében a kémény közös tulajdon,"


Linkelnéd az ide vonatkozó paragrafust a Társasházi törvényből!

2019. márc. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!