Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megbüntethetnek-e, ha nemrég...

Megbüntethetnek-e, ha nemrég vásárolt családi házról kikötöm a régi telefonvezetéket?

Figyelt kérdés
Az előző tulajdonos használta a vezetékes telefont, nekünk nincs rá szükségünk és elég rossz helyen jön be a légkábel a házba az utca túloldalán lévő villanypóznáról, ezért szeretném megszüntetni. Nem tudom milyen szolgáltatóhoz tartozik, de nem szeretnék fizetni a kiszállási díjért sem. Kérdés, hogy ha levágom a kábelt és feltekerve odateszem a villanypózna mellé akkor az büntethető-e?

2019. márc. 9. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Ez a szolgáltató tulajdona,nem az ott lakóké.Nincs mese,be kell jelentened először.Majd ők intézik.
2019. márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Bizony, a házig a szolgáltató tulajdona.
2019. márc. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szolgáltatónak nincsen ideje sem embere ilyesmikkel foglalkozni. Bátran eltávolíthatod a szükséges mértékban az én felelőségemre.
2019. márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha bejelentetted hogy neked nem kell,úgy sem él már ez a vonal . 2 helyen is megszüntettem a vezetéket .
2019. márc. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha a szolgáltató tulajdona, akkor miért fizetsz bekötési vagy telepítési díjat bekötéskor? A szolgáltató aki kiépítette talán már nem is létezik mint cég, illetve nem biztos, hogy a kábelen szolgáltató cégnek a tulajdonában van maga a hálózat.
2019. márc. 9. 18:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Mégis ki büntetne és mi lenne a büntetési tétele?

Vágd le, mintha egy teherautó szakította volna el.

Balesetet ne okozzon.

Ennyi

2019. márc. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én voltam ebben a helyzetben. Beszóltunk a szolgáltatónak, néhány nap múlva kijött az emberük, és leszerelte. Az utcai villanyoszlopról is szakszerűen eltávolította. Pénzbe nem került, és ez a hivatalos útja.
2019. márc. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!