Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Társasházi lakás erkélybeépíté...

Lylyanna kérdése:

Társasházi lakás erkélybeépítéséhez kértem ki az építész véleményét közel három hete. Meddig legyek türelmes, mikorra várhatok választ szerintetek?

Figyelt kérdés
Csak egy emailt írtam képekkel (utcáról készített kép), még nincs konkrét terv. Nem akartam plusz költségeket. Lehet, hogy ez nem elég, és ezért nem kapok választ?

2019. márc. 19. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóval írtál egy emailt egy ismeretlen építésznek hogy mondjon ingyen egy szakvéleményt az erkélyedről?
2019. márc. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Én telefonon beszéltem egy gáztervezővel, azt mondta hogy 1-2 héten belül jön megnézni.

Azóta is jön.

Szerintem nem akar foglalkozni a dologgal.

Jobban jársz ha az önkormányzat építési osztályán kérdezed, úgyis ők fognak büntetni..😂🤣😂

És nem az építész fogja a büntit fizetni...

2019. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miféle véleményre vársz?

Hogy-hogy nem akarsz plusz költségeket? Miféle plusz költségeket?

Így a leírtak alapján én is viccnek fognám fel és nem válaszolnék.


Amúgy jó eséllyel településképi okok miatt nem támogatott a beépítés. Értelmes tervező pedig néhány százezer Ft alatt nem fog szóbaállni veled, mert egy ilyen kis beépítéssel is annyi munka van, mint egy normális tervezési feladattal, azt meg tudják, hogy úgysem fizeted meg, mert ez csak egy kis erkély.

Aztán beépítteted feketén valami szakival, te is elégedett leszel mert olcsó, meg az építész is, mert nem kell hülyeséggel vacakolnia.

2019. márc. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Közben megoldódott, ügyfélszolgálati időben elértem őket, készségesek voltak, kiderült, volt valami gubanc az email rendszerükben. És valóban településképileg nem engedélyezik. (honlapon van nekik egy formanyomtatvány - ott olvastam, hogy elvileg terv kell az engedélykéréshez, de én egy előzetes véleménykérdéssel megoldottam - ez volt a legegyszerűbb)
2019. ápr. 4. 14:38
 5/7 A kérdező kommentje:
És még egy gondolat, személyesen voltam bent, és ott kaptam a javaslatot, hogy küldjek képet, karikázzam be rajta melyik az én lakásom, mit szeretnék, stb. Szóval nem csak a hasamra ütöttem, és írtam valamit. Persze, lehet, hogy bővebben kellett volna az elején megfogalmazni. Szép napot.
2019. ápr. 4. 14:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor te nem az építész véleményét kérted ki, hanem az önkormányzat városépítési osztályán érdeklődtél. Ezt amúgy nagyon jól tetted, csak nem ezt írtad ki kérdésben.


Mindazonáltal sajnálom, hogy nem jártál sikerrel, ne haragudj a hangnemért, csak nagyon abszurd volt így a kérdésed.

2019. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, semmi gond, visszaolvasva én is rájöttem, hogy nem voltam teljesen egyértelmű. Annyi mindent olvasgattam róla az önkormányzat építésügyi osztályán, hogy már nem tudtam, hova tenni a dolgot.
2019. ápr. 8. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!