Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha az építész megcsinálta a...

Ha az építész megcsinálta a terveket te felépítheted a lakásodat? Vagy kötelezően építő munkásokkal kell ezt végeztetni?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy mindent mesternek kell csinálni... de én nem tudom. Olcsóbban kijönnék belőle ha a családdal építeném csak erre akarok kilyukadni. Szóval, hogy is megy ez?

#ház #lakás #építész #munkás #építkezési tervek
2012. aug. 4. 18:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
nem lakás úgy értem ház :)
2012. aug. 4. 18:23
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy felelős vezetőnek aki építő szakmával rendelkezik kell lennie.
2012. aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert építési napló vezetése az építésvezető által, meg bizonyos értékhatár felett műszaki vezető igénybevétele.

Ha ezek nincsenek, akkor pl. a gázszolgáltató nem is fogja a gázórát beszerelni és az elkészített hálózatra a nyomást ráadni. De gondolom ugyanígy vannak vele a vizesek, és az áramszolgáltatók pedig egész biztosan ragaszkodnak ahhoz, hogy tudják, a belső vezetékek szerelését is a megfelelő szakember végezte el.

Szóval ciki, max. annyit tudsz tenni, hogy a megfelelő mesternél eléred, hogy a segédmunkát ti adjátok, és akkor azt nem kell külön kifizetned.

2012. aug. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Nem mert akkor nem egy csomó pofátlan semmirekellő járna jól,nagyon sok hobbista jobban falaz mint az OKJ-BEN "JÓL KIKÉPZETT MEKK ELEK.kÜLÖNÖSEN AZ" ELMÚTT 22 ÉV szakemberei.



SZAKEMBEREI

2012. aug. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Egy csomó mindent meg tudtok csinálni ti is, de azért van, amit érdemes szakemberre bízni.

Pl egy pattanást kinyomhatsz te is, de ha valamelyik családtagod vakbélműtétre szorulna, gondolom nem te csinálnád neki a konyhaasztalon.

2012. aug. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Amihez biztosan szakember kell, az a gáz és a villany. A többit elvileg csinálhatod te is.
2012. aug. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

a jelenleg hatályos szabályok terén érdemes megkérdezni a tervezőt, vagy a város ide tartozó hivatalát (mondjuk nekem sok ismerősöm építette magának, de az nem most volt)

amúgy elég minden szakmából 1 embert hívni ha nincs hozzértő a családban, a segédmunka meg rátok marad, ez a legolcsóbb, és azért csak van ott egyszakember, hogy ne legyen semmi elbarmolva

de festeni, meg burkolni nem olyan vészes, se parkettázni, oda már nem feltétlenül szükséges a szaki ha elég gyakorlatiasak vagytok

2012. aug. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én csak a falazást a vízvezetéket, gázt és a villanyt akarom szakemberre bízni mert úgy hallottam ezeket nem tudom magam ... A többire természetesen nem hívok senkit vakolás, fűtés, szigetelés, stb. Ezekre felesleges mert én is meg tudom csinálni
2012. aug. 5. 15:52
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Kb én is így gondoltam. De mondjuk a tetőácsolásnak se mernék magam nekiállni.
2012. aug. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem is jól gondolod, még a tetőszerkezethez hívj szakembert, (ács), mert az még komoly ismereteket igényel.

A többit, ahogy te is gondolod, vakolás, festés, járólapok, járdák, csempézés, hasonlók, a kutya sem foglalkozik azzal, hogy ki csinálja meg!

2012. aug. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!