Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ennyire elmentek az árak?

Ennyire elmentek az árak?

Figyelt kérdés

Lakás felújításról lenne!Pontosan, szoba festés! Összesen 135 m2 felület glettelés rigips rimanó , 2*-i glettelés, és 2*i Héra belső falfestékkel, fehér színben!

Két árajánlat bekérve:Anyag nélkül, csak a munkadíj:230-250 ezer Ft! Ez reális????

Az épület ~30 éves. Heves Megye.Eger vonzás körzete 20 km.

Természetesen számla nélkül! ÁFA-t nem tudom vissza igényelni.

Nektek mi a meglátásotok?



2019. márc. 19. 19:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha van időd, állj neki es csináld meg magad. Valaki jól mondta, ezek nem munkadíjak, hanem sarcok.
2019. márc. 20. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Szecessziós Vájling ***** válasza:
94%
Semmi rablás nincs a dologban, 5 napig 2 ember, napi 10 óra 1500 forintos órabérben + 5 napi kaja 1500 forintért + 5 nap utazási költség az ingatlanhoz meg vissza 150 forintos kilométerdíjjal. Ez önmagában 180.000 forint, a maradék a szerszámok és kellékek amortizációja meg a feketézés felára.
2019. márc. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Ha megcsinálom magamnak, akkor marad pénzem nyaralásra"


Nem biztos, hogy mindig az éri meg, aminek az árát megspórolod.

Bablevest is tudok főzni harmadannyiból, mint készen van, mégis sokszor nem főzök, hanem megveszem készen, mert szükségem van arra az időre.

Meg gyalog is el tudok menni egy bútorboltba, de mégis van, amikor taxival megyek.

Nincsen annyi életidő, hogy minden beleférjen, és óránként 300 Ft-ot spórolni plusz X napot elcsszni valamire nagyon sokszor nem éri meg még anyagilag sem.

Meg ha én inkább zongoraművész szeretek lenni és koncertezni, akkor nem akarok 2 hetet elszrni az életemből szobafestésre például, amit nem élvezek.

2019. márc. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

8/13 a lényeget (számomra) leírta! Glettelés! Sokan nem tudnak, v nem szépen. Azért csak szakma!!

11/13: idom lenne, de fent írtam, glettelés...


12/13: Nagyon igaz!!!


13/13: Teljesen egyetértek veled is!


Köszönöm a megtisztelő válaszokat!


Be kell látnom, elmentek az árak!

2019. márc. 20. 12:13
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly egy 70nm-es panelben 230nm munka volt. 3x gletteltek mindent rimanoval, élvédőztek, a gipszkartonokat (amiket nem ők csináltak) bandázsolták, glettelték, 2 szobában tapéta 1-1 falra, festés munkadíja + a glett összesen 730ezer volt, budapesten. Festékek + tapéta még egy 30 ezer.
2019. márc. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

15/15: brrrrr

Köszönöm szépen!

2019. márc. 21. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!