Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megéri az ablakcsere?

Megéri az ablakcsere?

Figyelt kérdés

Egy parasztházam van, a tipikus két szárnyas dupla ablakokkal. Gondolkodok, megérné-e kicserélni őket.


Kinek mi a tapasztalata, mennyivel lett bent melegebb tőle?


A szakik nyilván előadják hogy sokat számít, de jobban érdekel a Ti gyakorlati tapasztalatok.


Nyilván nem tökéletesen zárnak, de csak akkor cserélném ki, ha számottevően javulna télen bent az idő, azért hogy +0,5 °C melegebb legyen, nem hiszem hogy ér egy min. 200ezer forintos beruházást.



Mindenképp fára cserélném ki őket, de csak egyre, fölösleges lenne akkor már a dupla ablak szerintem.


Egyébként fával fűtök (levegő utánpótlás), és a padláson is tovább akarom vastagítani a kőzetgyapot szigetelést.



2019. ápr. 5. 19:13
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
0%
Szüleim cseréltek a házukon régi fa három szárnyas ablakokat új műanyagra. Persze fa is jó mindegy. Hát ég és föld a külömbség. A régi ablak csak úgy húzta be a hideget. Plusz a padlásra került gyapot. Anyit javult a helyzet hogy a ház szigetelésről le is mondtak.
2019. ápr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Rengeteget jelent a jó nyilászáró. Nálunk csere előtt a lakást télen, 23 foknál jobban nem birta felmelegiteni a cirkó, 80 fokos vizzel, pedig egész nap ment. Pedig nem volt dermesztö hideg odakint. Csere után, 60 fokos vizzel simán felfüti 25 fok felé is.
2019. ápr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Bár nálunk társasház, de régi ablakkal nem győztem le föl tekerni a konvektorokat, hogy ne legyen hideg, de ne menjen rá a gatyánk. Így 18-21 fok között ingadoztunk. Ablakcsere után beállítottam fix 22 fokra, a szezonban 30%-kal kevesebb gáz fogyott. Csak ajánlani tudom. Bár a légutánpótlás nem tudom hol kell neked, ha úgyis szellőztetni kell, akkor nem vagy sokkal beljebb.
2019. ápr. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

200 ezer nem pénz ilyenre. Télen melegebb lesz, nyáron hűvösebb. Ha nincs parapetes gázkonvektor, akkor a szoba is sokkal csendesebb tőle.


3-4 év alatt bejön az ára a gázszámlán, viszont a komfortot már első perctől kezdve élvezed.

2019. ápr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!