Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 8000-10000 forint munkadíj...

8000-10000 forint munkadíj négyzetméterenként plusz a segedmunkás díja. Egy tető elkészítéséért számláznak ki manapság már ennyit?

Figyelt kérdés
Áfát értelemszerűen nem számoljuk bele, az nem az ácsnak, segedmunkásnak jár.

2019. ápr. 9. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit is tartalmaz az ár?

(Komplett "kulcsrakész" kivitelezést, cserepezést stb...??)

2019. ápr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egy tető elkészítését. Gerendázást, cserepezést. Igazán írhatnának többen is.
2019. ápr. 9. 22:50
 3/14 anonim ***** válasza:

Mostanában minden iparos azonnal akar meggazdagodni.

Ezért (is) szálltak el ennyire az ingatlanárak.

2019. ápr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
mi árajánlatot kaptunk aljzat beton elhúzásra 5000/M2... azaz vagy odavitetjük mixerrel vagy kézzel kikeveri férjem, betalicskázza neki majd ő komótosan elhuzza simára.. mi esetünkben ez fél milla munkadíj.. hát a pofám leszakad nem azért :D nem az elsímítással lenne gond, hogy megkérdeztük, hanem komplett betonozás :D
2019. ápr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3: pont fordítva van. Eddig mindenki szarért-hugyért akart volna mindent megcsináltatni, de most végre értelmezhető összeget kérhetünk a munkánkért.
2019. ápr. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tisztelet a kivételnek, de a külföldön sem kellő, ezért itthon maradt "szakmunkások" nagy része ma is egy pénzhajhászó, megbízhatatlan kétbalkezes kókler, aki évtizedek alatt sem volt képes maradéktalanul elsajátítani a saját -néhány óra alatt megtanulható- szakmáját, és hírből sem ismeri a vízszintest, a függőlegest avagy a derékszöget.

Csak a duma megy egyfolytában meg -az előzőleg ott dolgozó- többi iparos szidása, akik miatt most ő sem tudja rendesen megcsinálni a munkáját.

Meg különben is sz@rul van megépítve az egész ház, és amúgy is a tulaj tehet mindenről!


Ezért az ilyen "iparosokat" már az utcába sem engedném be nem, hogy a házamba, hogy még azt is tönkre tegyék ami már régóta készen van.

Magamnak mindent megcsinálok, aki meg -sajnos- kétbalkezes vagy nem ért hozzá, az kénytelen fizetni.

2019. ápr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

5.

Értem én hogy tisztességes pénz tisztességes munkáért. legyen mondjuk 30.000 Ft/nap + anyag szabad hétvégével 600-700.000 Ft fizetés/hó-ért a legtöbben még ölnének is, de akkor már dolgozna legalább 1 kőműves a házunkon nem csak a férjem mert ezt az árat elfogadnánk.

Na dehogy 5000 Ft-ért leszigetelik a házunk falát + anyag? Mi esetünkben a 4 napos munka 1.000.000 Ft a mi esetünkben (és ebben nincs benne a festés mert az már 7-8000 Ft/m2).

Egy nyamvadt áthidalót 300.000 Ft-ért akartak berakni ami egy délutános munka.

mint irtam fél milláért elhúzta volna a betont simára.

Szerintem ezek az árak már undorítóak és nem tisztességesnek mondhatóak.

2019. ápr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

De vannak még tisztes emberek is! Aki a fűtésünket csinálja (MFB-vel lesz így utófinanszírozásos) vállalta, hogy a 1.5m Ftos fűtésrendszerünket megcisnálja, 2 nap alatt 100.000 Ft munkadíjjal és a bank meg majd fizet neki 1 hónap múlva. 50.000 Ft/nap-t rohadtul nem sajnálunk tőle mert komplett fűtést beszereli ennyiért (padlófűtés).

Ez egy "modern" szerelővel 500-600.000 lett volna alsóhangon.

2019. ápr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az egyik szomszédom éppen nemrégiben zavarta el a rabló tetőfedőket, mert le akarták húzni sok-sok millióra.

A régi házán akarta volna felújítani a tetőt.


Azután -az egyik külföldi útja során- feltűnt neki (is), hogy sok háznál zártszelvényből és cserepeslemez fedéssel építik a modernnél modernebb házakat.

Erre ő is így tett.

Az eredeti ár kb feléből kihozta az új tetőt, amit 3 ember öt nap alatt készített el neki.

(Amúgy nálam is cserepeslemez tető van már kb. 25 éve.)

2019. ápr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Micsoda dühöket ébresztettem egyeseknél egy egyszerű kiírással. :) Nem akartam senkit sem felkorbácsolni, csak tudni szerettem volna hogy fizetnek-e már ennyit? Ennek ellenére hármassal vagyok kénytelen egyetérteni, az utóbbi évtizedekben tényleg szinte éhbérért dolgoztak valódi(!) szakmunkások.


A rabló szakmunkásokat én is elítélem, ha valamit (egy teljes tetőt) ki lehet hozni másfél millióból + áfa, azért tényleg ne kérjünk két-három millió forintokat + még az áfát is!


De amit egy jól dolgozó valódi szakmunkás kér (ácsok, nem kőművesek, akik valóban ácsokhoz képest jóval könnyebben elsajátítható, egyszerűbb munkát végeznek) azt illik honorálni.

Megnéznék sok alaptalanul, bárminemű hozzáértés nélkül vádaskodó egyéneket, hogy tudnának-e egy komplett, bonyolult tetőt összehozni, azon napi 10 órát dolgozni, fent a magasban, 40 fokban a tűző napon?


:)


Nem kérdés volt.

2019. ápr. 15. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!