Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ajtó-ablakcsere körülbelül...

Ajtó-ablakcsere körülbelül mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Téglaépítésű társasházban szeretnék nyílászárókat cserélni műanyagra, az alábbi méretűek az ablakok:


-150x150(3 db)

-90x150

-90x90

-80x230 erkélyajtó

-100x205 bejárati ajtó


Körülbelül mennyibe kerülne a csere munkadíja és anyagköltsége? (vidéki nagyváros, az ablakok ára most nem lényeg) Esetleg 1-2 rokon, ismerős bevonásával megoldható házilag?


A válaszokat előre is köszönöm!


2019. ápr. 19. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Szakértelem kérdése.

Például 3 viráglötő nem biztos hogy kicseréli, én egyedül kicesrélem.

Az árakról nem tudok nyilatkozni, de egy százast biztos elkérnek.

Bemész egy nyílászáró szaküzletbe, és ott tudnak árakat mondani a munkaköltségről is.

2019. ápr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Olyan 300e anyag és 40e munka.
2019. ápr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, műanyagnál van-e ilyen, de én fából most készíttettem:

Tokráépítéssel készült, falbontás nem volt.

Kivonultak a teljes műhellyel, szerszámkészlettel hárman, 4 óra alatt ebédszünettel együtt megvolt az ajtócsere, csak söpörni kellett utána.

2019. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

2: 7 db nyílászáró cseréjéhez 40 e munka? :-o

70-ért bontották ki nekem a falat 2 óra alatt vízvezetékcseréhez fél négyzetméteren a minap. Visszarakni +80 lesz.

Csak a kőműves munkadíja.

2019. ápr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Akkor keményen átvertek. Nekem 2 kétszárnyú 150x180-as, 2 90x90-es és egy bejárati ajtó cseréje redőnyözéssel, szúnyoghálóval együtt volt 26e (munkadíj). Persze kértem ajánlatot olyan helyről is, ahol egy bejárati ajtót is csak 150e-ért akartak adni, ezért kell sok helyről ajánlatot kérni. Nagy errefelé a verseny az ablakosok között.

A visszajavítás külön munka volt, azt kőműves csinálta 10e-ért.

2019. ápr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5: A biztosító nagyjából fedezi ezt a költséget, szóval annyira azért nem vertek át, ha túl is árazták.
2019. ápr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5 : Különben ajánlhatnál szakikat, pl. ezt a kőművest, alig találni valakit, aki el is jön, mind elfelejti, hogy megbízása van, ez a tapasztalatom, és ott vagyok hoppon, várok, ő meg el sem érhető. Budapestre jönnének?
2019. ápr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%

Hát persze, 4 ablak meg egy bejárati ajtó csere 26, a köműves ugyanezt visszajavította 10-ért....

20 éve falun?

2019. ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szar ügy, hülye voltál, benézted. :)
2019. ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha már cserélsz tokkal együtt cserélj. Tokráépítést nagyon nem ajánlom, engem is megdumáltak pár éve és most kellett az egészet kidobni. Nem tud úgy illeszkedni a szárny ahogy egy új keretre illeszkedik.

Neten ha a leírt méreteket beírod rögtön kapsz is árajánlatot. Teljes összeget ne fizess előre, csak ha szépen beépítették és a kőműves munkát is elvégezték. Minden ablakot ellenőrizz le egy gépparírral, hogy nem csúszik-e ki a zárt ablak alól és kinyitás után ott álljon meg ahol elengeded.

2019. ápr. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!