Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A padlószőnyeg alá megéri...

A padlószőnyeg alá megéri szivacsos alátétet ragasztani, illetve kiváltja-e az aljzatkiegyenlítést?

Figyelt kérdés
Panel lakásom két szobájában (22 m^2-es nappali és egy 6 m^2-es félszoba) szeretnénk kicserélni az eredeti házgyári szőnyegpadlót, mert már undorító. A szőnyegáruházban (Diego) nagyon ajánlotta az eladó csaj, hogy mindenképpen fektessünk alá ilyen szivacsos alátétet és arra ragasszuk az új szőnyeget, mert puhább, melegebb, hangszigetel, komfortosabb stb mindenféle csodákat csinál, de a lényeg, hogy így nem kell feltétlenül padloponozni. Pedig amúgy kétségkívül kéne, még nem szedtem fel a régit, de már így eredetiben is hupás az egész, például a szoba közepén ahol a két födémpanel összeér, van ilyen kis "hegygerinc". Szerintem eredetileg sem volt kiegyenlítve, vagy pocsék módon. Szóval, megéri-e ez az alátét a plusz kb 30k-s kiadást, és kiváltja-e a padlopont, vagy maradjon hagyományosan a kiegyenlítés + simán az új szőnyeg?

2019. ápr. 28. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

Én szivacs helyett a meglévő padlószőnyeget meghagytam és arra ment az új.

(Csak körben a szélén lett az új leragasztva.)

Puhább, csendesebb, melegebb és olcsóbb.

2019. ápr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
93%

Ha hullámos akkor kell rá padló kiegyenlítő.

Az a vékony szivacs az nem arra szolgál hogy kiegyenlítsd vele a hepe hupát.

2019. ápr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!