Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen anyagokkal úszhatom...

Milyen anyagokkal úszhatom meg legolcsóbban a felújítást?

Figyelt kérdés

Szigeteléssel egybekötött, othonossá tétel lesz. Egy 4mx7m garázsról lenne szó olyan 100-150'000ft-ot költenék rá. A bejáratnál 2,2m magas a hátsó falnál4,2m magas. Kb 75nm a falfelület plusz tető plusz talapzat. Jelenleg egy befejezetlen vakolás van a falon, autót sose látott nem is fog, ablak nincs nem is lehet max a kapura. A kapu 4 rétegü ólommal töltött edzett acéllemez 4mm vastag (páncél lemez). 100%-os állapotban. Hungarocellel szigetelve. A pala beázik 16 panelből álló azbesztes románpala 9 törött. 90cm van egymástól a gerenda a gerincnél dupla. Kültérinek minősül az egész.

Olcsó alternatívákat keresek hogy álmenyezetet építsek szigeteljem a falat és burkoljam a talapzatot. Jelenleg a falat hungarocelezni akarom vagy lambériázni, vakolni nem akarom. Olyan hungarocelen gondolkozom aminek az egyik fele kültéri vakolat vagy cementlap. Állmennyezetnek meg galéria szerüséget. Várom az ötleteket. Köszönöm elöre is.



2019. ápr. 29. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha a gerendák és lecek rendben vannak akkor csak a bitumen tetőszigetelés 150 000 egy 28 méteres garázsra. Ha palát akarsz vagy korcolt bádogot akkor az 500 000 felette van.

Hőszigetelése hungarocellből kb. 1 000 000 forint színezéssel együtt, de inkább több + a lambéria is van 3-400 ezer.

Burkolás 750 000 ft

Álmennyezet 150 000 ft


Összesen az egész vázolt felújítás 2,5 millió forint lesz.

2019. ápr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Iszonyú árakat mondasz. Beleszámoltad hogy magam akarom csinálni? És hogy van 3 szomszédos épület? És hogy újban nem árulják ezt a palát és 500ft darabja ennek a románpalának? Amúgy a gerenda jó állapotú fenyü le van kenve szúírtó termeszriasztó lazúrral. Igaz én nem szoltam pár dologról, de nem derült ki milyen anyagokkal akarsz dolgozni mert 200'000-ért vettem a garázst egy garázstelepen áll, és maxra a legdrágább anyagokkal hungarocelezés csempézve új pala galéria és 2 állmennyezet volt a szomszédnak szakemberrel együtt 1,2mft. Ez egy vidéki kisváros alacsony árakkal. Ha tudsz írj még érdeklődve olvasom.
2019. ápr. 29. 13:08
 3/9 anonim ***** válasza:

A mi házunk (104m2) hőszigetelése 2014-ben 1.4m volt vakolva, színre, munkával, 12 centis EPS lapokkal. Kizárt a millió/28 m2.

Kalkulátorral nézve is 400e Ft az anyag, a munkát meg te csinálod. Ez persze messze van a 150e Ft-tól amit gondoltál.

A tető hullámlemezzel negyvenezerből megvan.

2019. ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok, igen úgy írtam hogy munkadíj+anyag+áfa


Ha magad csinálod akkor jóval olcsóbb. Sajnos az anyagárak is elszálltak, nem csak a munkadíjak. 75 nm 10 centis hungarocell csak 150 000 forint, plusz rámegy hozzá 10% hulladék mikor vágod. Lambériának is horror ára van. A legolcsóbb burkolólapoknak is 2000 ft négyzetmétere + fuga, ragasztó, stb.

Cementlap is drága.

2019. ápr. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Kizárt a millió/28 m2."


75 négyszetméter a felület. Amúgy meg 2014-ben feleannyiba került minden az építőiparban.

2019. ápr. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A felújítás ára melkedett az ingatlan árak csökkentek? Néztem egy budapesti centrumban ami nálunk 300ft négyzetmétere az pesten 3000, valami van abban amit mondtok. Nem jutottam előrébb. Azért köszönöm a válaszokat.
2019. ápr. 29. 16:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak a lényeget hagyod ki. Mégis mit akarsz csinálni a garázsban???


Ahhoz, hogy autó álljon bent, totál felesleges a szigetelés. A lambéria meg egyenes őrültség a tűzveszély miatt.

Lakást (amiben nem 12 fok van télen) nem lehet csinálni belőle még a duplájáért sem. Egyébként is bukó lenne az összes pénz, amit ráköltesz. Ha megunod pár év múlva, nem lesz olyan ember, aki hajlandó lenne megadni azt az árat, amit te ráköltöttél.


Műhelynek esetleg jó, de azt se ennyiért.

2019. ápr. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A magyar bontott palának 6-700 FT nm-e. Felrakni nem ördöngösség, te magad meg tudod csinálni egy akkus behajtóval, néhány tucat reiser csavarral meg söröskupakkal. Álmennyezet teljesen felesleges, mint ahogy a hungarocellezés is.
2019. ápr. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"feleannyiba került minden az építőiparban."

Mostani árakon néztem 12 centis szigeteléssel, kiegészítőkkel, színre festve. Ennyit a drágulásról. Nem kőzetgyapottal akarja kirakni a falat és még olcsóbb is lehet ha 8 centi EPS-sel megelégszik.

Itt nem az árakkal van a baj hanem a kérdezővel, aki ezt a piaci ár harmadából-negyedéből akarja megcsinálni. Még bontott anyagból se lesz soha 150 és ez csak a szigetelés.

2019. máj. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!