Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lehet "túlélni" társash...

Hogyan lehet "túlélni" társasházban a fürdőszoba felújítását?

Figyelt kérdés

Le kell verni körben a csempét, plusz a taposót is. Wc, csap csere, vízvezetékek cseréje...

A párom csinálná, ő 4 nap munkát mondott és hogy 200 ezer alatt megússzuk. Aki mostanában újított/újíttatott fel ez reális?

Mennyi ideig kell wc nélkül lenni? Ezt egy társasházban hogy tudja megoldani az ember, ha nincs jóban a szomszédokkal? Hogy viselné ezt a hangzavart a macska? A fürdőszobán nincs ablak, így óriási lesz a por, takarításra +1 napot rá kell szánni? Mennyire lesz rossz a harmadik emeletről lehordani a "szemetet"?


2019. máj. 22. 14:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

"A fürdőszobán nincs ablak, így óriási lesz a por, takarításra +1 napot rá kell szánni? Mennyire lesz rossz a harmadik emeletről lehordani a "szemetet"?"

Pontosan így, csak kérdőjelek nélkül. A 4 napból lesz vagy 6-7 nap, 200 ezerből kihozni varázslat.

2019. máj. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%

Vízvezetékcsere előtt betankoltok kannákba, ballonokba vízből. Vezetékcsere után a csapok, WC-kagyló fennmaradhatnak. A többi munka mehet ezektől függetlenül. WC nélkül csak addig kell lenni, amíg a vezeték nem lesz kicserélve. A macska szívós állat, kibírja. Ha gondoljátok, a munkák idejére a család is meg a macska is menjetek szülőkhöz, rokonokhoz, nyaralóba...

Hát igen, a sittet le kell hordani, sőt konténert kell rendelni (?). Ha szerencséd van, egy hajléktalan besegít.

2019. máj. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Szóval a 200 ezer kevés lesz? Nagyon pici, kb. 8 négyzetméteres a fürdőszoba, így vészesen sok csempe és taposó sem kell.

Jó ötlet, hogy legyen kannákba vízünk, bár nem tudom, mennyi idő lesz kompletten a vezetékcsere. A wc-vel még az a baj, hogy ugye taposózni is kell körülötte, ami elvileg 24 órát szárad. De azt mondta, hogy ki lehet hagyni előtte 1-2 darabot, és akkor addig oda lehet lépni ha wc-re kell menni.

Csak ketten vagyunk, a macska pedig nagyon nem szeret utazni, úgyhogy mindenképp marad itt mindenki. Meg ugye mi fogjuk csinálni is, amitől így előre eléggé félek, de muszáj felújítani, mert már rettenetesen néz ki. Szerintem is kell konténert rendelni majd, de elképzelésem sincs, hány kört kell majd járni a szeméttel, főleg, hogy lift nélküli házról van szó.

2019. máj. 22. 14:58
 4/27 anonim ***** válasza:
69%

Öszintén szólva sokkal jobban járnátok, ha keresnétek egy jó szakembert, aki tényleg hamar megcsinálja és rendesen, mert így, hoyg a párod "csinálná" mindenféle hozzáértés nélkül és csak a te segítségeddel, sokkal több idö és a végén mégnem is lesz normális, sem kinézetre, sem müködésre. Akkor meg hívhattok utána szakembert és még egyszer ugyanez lesz - csak dupla költség és dupla mérgelödés meg stressz.

Ez alól csak az az eset a kivétel, ha a párodnak ez a szakmája, de ez valószínütlen, ha sem az idöt, sem a pénzt nem tudja megsaccolni.

2019. máj. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy embernek kb 2 hét munka.
2019. máj. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Garott ***** válasza:
100%

A 200 ezer reális lehet, hisz nincs munkadíj, csak amit megvesztek.

De a munka ennél jóval hosszabb lesz. És nagyon nagy lesz a por.

Viszont a szemét lehordása nehéz lesz, a csempe baromira nem könnyű, valamint azt nem lehet sima társasházi szemétbe kidobni sem.

2019. máj. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi a konyhában mosakodtunk lavórban abban a pár napban. Konyhában is van csap.Hallottam olyat is, akinek a közelben lakik szülő, nála fürödtek. Wc hiányát simán kibírtam, pedig én gyakran járok pisilni. Hamar helyre került.
2019. máj. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%

"A párom csinálná, ő 4 nap munkát mondott és hogy 200 ezer alatt megússzuk"


Igen, ez kb. így szokott kezdődni...

...ha valaki elég naív.

2019. máj. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 puritan ***** válasza:
100%
Én tavaly újitottam fel a fürdőszobát, alapterületre az enyém se sokkal nagyobb, de kb.700 ezerbe volt, pedig a csempézésen kívül mindent én csináltam.
2019. máj. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
66%

A parod ert is a felujjitasokhoz vagy majd a jutubrol fog videokat nezni? Minden szukseges szerszama van hozza?

Osszeg nem tudom mennyire realis, ti tudjatok mit akartok a regi helyere, de a 4 nap alatt egyedul... Na ilyen meg a mesekben sincs.

2019. máj. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!