Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hol ázik a tető?

Traktor1 kérdése:

Hol ázik a tető?

Figyelt kérdés

Felmentem a padlásra szakadó esőben, és néztem hol ázik be a tető, de nem találtam semmit. Viszont a fürdőszobámban már a gipszkartonon át folyik a víz. Pont a fal szélén van, felrakok egy képet róla. Néztem kintről oldalról l fentről, egyszerűen nem értem hol jöhet be a víz.

Most az összes pénzemet oda attam egy másik ház foglalójára, és amig nem érkezik meg a többi pénzem, nem tudok hívni szakembert.



2019. máj. 29. 23:56
 1/3 A kérdező kommentje:

Kép az ázásról


[link]

2019. máj. 29. 23:58
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom cseréptető, vagy pala, tehát nem lapostetős a ház. Olykor a cserepek és a palák is meg tudnak lazulni. Akár az időjárás miatt (erős szél, hó-jég súlya...stb), vagy egy madár, macska, vagy akármi miatt is. Ha elmozdul, akkor bizony ott befolyik az alatta futó fóliára. Azt a tetőtérben nem látod, mert általában feketék a fóliák, viszont a fólia alja, ha rosszul lett csinálva, ereszthet befelé, ilyenkor pont, mint nálad, a falak és plafon találkozási pontjainál, a ház külső falánál és a támfal belső részén is egyaránt ázhat befelé. Ilyenkor érdemes a tetőt ellenőrizni, és ha látsz törött, ferde, vagy hiányzó darabot, akkor ott a baj, magad is meg tudod javítani, ha van pár pót darab, ha nincs, akkor célszerű erősebb fóliával (obiban kapsz, de akár egy erősebb szemetes is megteszi) alaposan leragasztani feszesre azt a részt. Ez ugyan nem tart sokáig, de ideiglenes megoldásnak tökéletes.

Lehet, hogy a felső zárósorról mozdult valami el, az ugyan annyira nem látszik, nem látványos, de nem is okozna ekkora beázást.

De még érdekességként, már láttam olyat is, hogy az eresz el volt tömődve és enyhén, de a ház felé lejtett (nem volt tökéletesen vízszintes) és a sok falevél miatt a víz megakadt benne és a cseréphez folyt vissza, ami azt eredményezte, hogy a cserép-cserép közötti részig szépen megtelt vízzel, majd szépen be is folyt. Ezért is érdemes mindig tisztítani évente 1x főként ősz végén, tél elején.

Ha megvan a forrás, akkor érdemes a beázást szavóval befújni, hogy ne penészedjen, illetve persze javítani amint lesz rá keret ;) Remélem sikerrel jársz!

u.i.: nézz körül a kémény(ek) mellett is, ott is le tud csorogni, ha elmozdulnak a cserepek.

2019. jún. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, most próbálkozunk.
2019. jún. 8. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!