Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tetőcserép csere mennyibe kerül?

Traktor1 kérdése:

Tetőcserép csere mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Tetőcserép csere mennyibe kerül ?

Most szeretnék házat venni, kinéztem egy házat amire a tulaj ezt írta:

A tető felújított. Új szarufák és tetőlécek; a régi cserepek kerültek vissza aláfóliázva).

A kérdésem az hogy kb mennyibe kerülhet új cserepeket felrakattatni egy 70nm házra ?

Tudom hogy a kültér nagyobb, de annak nem tudom a pontos nm.

Megpróbálok belinkelni egy képet a házról.

Nekem csak egy körülbelüli ár kellene hogy hozzá adja a felújítás kiadásokhoz.

Többféle tipus is érdekel, cserép, pala STB



2019. máj. 29. 06:44
 1/10 A kérdező kommentje:

Kép a házról :


[link]

2019. máj. 29. 06:47
 2/10 anonim ***** válasza:
Mérni kell, hiába saccol az ember. Saccra viszont 170-200 m2, arra keress árat.
2019. máj. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A tetőfedés árához számold hozzá az új lécezést is, mert kicsi a valószínűsége, hogy az új cserépnél a meglévő osztás jó lesz.
2019. máj. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Palát már nem árulnak, legfeljebb bontottat, de egyrészt nagyon vékony és törékeny, másrészt 14% azbeszttartalma van! Mindenképp hülyeség lenne a cserepet palára cserélni, ha viszont nincs pénzed cserépre, akkor zsindelyt válassz! A zsindely olcsó, könnyű, és modern. De eleve minek vernéd magad plusz költségekbe, ha jó a tető? Ha a tulaj már egyszer újrarakatta, nem biztos hogy kamuzik, lényeg: ha abszolút nem ázik be, akkor nincs gond!

Árat tényleg nehéz lenne megsaccolni, függ attól is, hogy milyen cserepet rakatsz fel: függ a márkától (Bramac, Tondach, vagy Terrán), és márkán belül is számtalan típus van! Méresd le a tető teljes felületét, nézz körül a választékban, és úgy kalkulálj az árral!

2019. máj. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Új cserépnél is szinte biztos hogy újra kell lecezni illetve ellenlecezni + fólia.

Saccperkb. 3-4 millió lenne.

Szóval nem olcsó, ha nem ázik akkor ne bántsd, inkább hőszigeteld le vagy cserélj ablakokat.

2019. máj. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, és a tanácsokat.

Természetesen ha tudom a pontos nm akkor a cserép árát én is ki bírom számolni hogy mennyi lenne.

Igazából a munkadíjra lettem volna kiváncsi, mennyiért szedik le, és rakják vissza az új cserepet.

De így hogy írtátok hogy nem biztos hogy megfelelő lenne az új cseréphez a lécezés, és azt is újra kéne rakni, így már tárgytalan.

Azért jó lett volna egy szép tető :(

2019. máj. 29. 15:20
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

A képen látható tető,ha valaki szépet látványosat akar,az kb

3 millka körül van .Ha valaki Terrán beton cserepet rakat fel,Meg kell erősiteni a meglévő tető szerkezetet.

1 cserép kb 4 kg. 1 raklapon nem emlékszem mennyi van,de 900 kg.Erre a tetőre felmegy 7 raklappal.Rászámitják a súlyát,főleg ha az vizes .A szellőzők,púp cserepek darabja közel 1 ezres . Egy éve még akcióban lehetett venni a tető cserepet 170 körüli áron .Most ez már 240,és nincsenek akciók sem .Szinte hihetetlen mennyi mindent kell még megvenni,amit rendelni kell .

A bádogozás is egy vagyon .Az ácsok ezt a munkát nem is számitják a munkájukhoz .

2019. máj. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg kiegészítője van egy tetőnek, nem csak a cserépből áll. Egy sima mezei vápalemez négyzetméter ára is 15 000 forint, csak az anyag, a bádogos meg 5000 forintért fogja négyzetméterét berakni, közben meg egy 2 perces munka.
2019. máj. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%

Ha új mutatós tetőt szeretnél olcsón, és a cserépléc átrakása nélkül, meg sok más járulékos költség nélkül stb..stb...

Akkor rakjál fel cserepes lemezt.

Nálam kb. 25 éve az van.

Pl.:

[link]

2019. máj. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"meg sok más járulékos költség nélkül"

Ha tisztességesen van megcsinálva, hozzá való alátétfóliával, eresz átalakítással, kúpokkal, vápákkal akkor az sem sokkal olcsóbb. A fenti (viszonylag összetett) tetőnél meg pláne nem, a nem kevés hulladék miatt.

2019. máj. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!