Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakásban új konnektorhely...

Panellakásban új konnektorhely kialakítása lehetséges?

Figyelt kérdés

Leginkább úgy vannak a konnektorok elhelyezve a panellakásomban, hogy a fal mindkét oldalán van, tehát egyik az egyik szobába, másik a másik szobában.

Felújítást tervezek, s nekem olyan helyre/falra kellene konnektor ahol most nincs.

Lehetséges egy panelben újakat kialakítani?

Illetve lehetséges villanykapcsolót áthelyezni?

Természetesen mindkettőt úgy gondoltam, hogy nem látható kábelcsatornában, hanem hogy "láthatatlan" legyen.

Szoktak ilyet csinálni? Van aki elvállalja a kivitelezését?



2019. máj. 30. 10:44
 1/9 Alain Delon ***** válasza:
Persze, hogy elvállalják.
2019. máj. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jó drágán kivésik neked.
2019. máj. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, ettől félek, hogy ez nagy munka, nem szívesen vésik a panelt, ( s ha igen, jó drágán).

Tehát ez nem bevett gyakorlat?

Még a konnektor helyett valahogy a szőnyegszegőlécben gondolom el lehet vezetni hosszabbítóval, ha az új kialakítása nem reálisan járható út, mert itt több méterről lenne szó, gyakorlatilag a fél szobán át körben.

A kapcsolókat nem kellene túl messzire helyezni, az egyik csak néhány (20-30) cm, és a másik sem több egy méternél.

Szoktak ilyet csinálni?

2019. máj. 30. 11:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Szoktak ilyent. De mivel vacak munka ezèrt kevesen vállalják, vagy drágán. Nem beszèlve arról, hogy a csak rèszleges átalakítás/felújítás elèg problèmás a règi alu vezetèkek miatt.
2019. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Ha szokták, ha nem, te ne tedd!!!

Megindokolom: a betonpanel - ugyebár - vasbetonból áll. A vasazat rendkívül fontos. Általában 1-1,5 cm mélyen van a betonfelület alatt. Ha ezeket megszakítod a kábelcsatorna kivájásával, akkor az épület statikájába avatkozol be, laikus módjára, avatatlan módon!!!

2019. máj. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Magadnak és ingyen, a szőnyeg szegőlécében tudod elvezetni.
2019. máj. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Kedves 5-ös! Külön köszönöm, hogy meg is magyaráztad nekem, hogy miért nem. Megértettem, mert nekem fogalmam sem volt ezekről a dolgokról.

Akkor nyilván marad a szegőléc, és akkor a kapcsolóra nincs más választás mint a látható kábelcsatorna. :(


Még abban segítsetek már, hogy hogyan képzeljem el ennek a kivitelezését. Én egy egyedülálló, ilyen dolgokhoz kicsit sem értő nő vagyok. Teljes lakásfelújítást tervezek, ha majd összeszedem rá a pénzt, és ha találok, akkor egy generálkivitelezőt szeretnék megbízni.

Mivel most is ebben a lakásban lakom amit majd szeretnék felújíttatni, tudom előre, hogy mit hova szeretnék. De hogy fogják nekem a kábelcsatornába belevezetni a hosszabbító kábelét, meg a UPC kábeleket? Gondolom a szőnyeget lerakja, beszegélyezi az egyik szakember, a villanyvezetékek megfelelő helyre vezetése egy másik szakember dolga. A generálkivitelező figyel ilyesmire, és majd megszervezi a dolgokat, hogy ezek egyszerre dolgozhassanak?

2019. máj. 31. 08:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivelhogy a kapcsolókat csak pár deciméterrel helyeznéd át, szerintem azt a rövid szakaszt nyugodtan le lehetne vésni egészen a vasakig, és a kivésett csatornában (horonyban) vígan el lehetne vezetni a LAPOS kábeleket. Aztán begipszelni (bevakolni) és jöhet a festés. Semmi akadályát nem látom. Bő 10 évig voltam műszaki ellenőr építkezéseken, tehát van tapasztalatom, hozzáértésem.
2019. máj. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves ssaa!

Egyből jobb kedvre is derültem a válaszodtól! :)

Mert a terveim már teljesen kész vannak (a fejemben) , és gyönyörűek! És nagyon elrondította őket a látható kábelcsatorna.

Köszönöm a segítőkész és hozzáértő válaszaidat!

2019. jún. 3. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!