Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Meszelt falat mivel fessem le?

ChaserHUN kérdése:

Meszelt falat mivel fessem le?

Figyelt kérdés

Tégla lakás, meszelt falak, szerencsére nem hajlamos penészesedésre. Gyorsan szeretnék haladni a festéssel, ezért gondoltam, hogy diszperz festékkel festek ki, mert az hengerezhető. Hérával többen írták, hogy rá lehet meszelt falra festeni glettelés nélkül, bár nem tudom alapozó szükséges-e. Érdemes így? A meszelés sokkal lassabban halad. Vagy olvastam, hogy van hengerezhető mészfesték is, pl. poli-farbe. Ezzel van valakinek valami tapasztalata? Nyilván azért a mész szemcséket eltávolítanám bármivel is festenék előtte spaklival, meg kis csiszolással.

Köszi a válaszokat!



2019. jún. 4. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:
A meszelt falra rá lehet festeni "diszperzittel" nyugodtan, fordítva nem működik a dolog. A glettelés szükségessége viszont nem ettől függ: ha van repedés, vagy valahol jön le a mész, akkor azt nem árt kicsit lekaparni és lejavítani. A hengerezhető mészfestéket nem ismerem.
2019. jún. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elméletben működik, de a gyakorlati tapasztalat, hogy sok helyen lefogja szedni a henger a mész réteget.

Én a meszet mindig le csiszoltam, bérelj falcsiszoló zsiráfot,meg egy porszívót és 1 nap alatt megleszel az egésszel.

2019. jún. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!