Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire lehet befürödni...

Mennyire lehet befürödni olcsó gáztűzhellyel?

Figyelt kérdés

Olyannal, ami kizárólag gázüzemű, mondjuk 4 égős, a sütő része gázsütő, nem elektromos, valamint begyújtószerkezet sincs beleépítve. Milyen hibák, esetleg nem hibára utaló, de bosszantó jellemzők fordulnak elő az olcsóságból adódóan?


Esztétikai állapota miatt valószínűleg hamarosan csereérett lesz a 4 égős Mora tűzhelyünk.


Sejtem, hogy az ilyen típusú tűzhelyek gázsütője olyan amilyen, légkeverés nélküli, bűvészkedni kell velük sütés közben.

A fúvókákkal ennél a Moránál nem szokott gond lenni. Faék egyszerűségű szerkezet. Leginkább talán az égésbiztosító körben a termoelemekkel akadhat gond, ha koszosak vagy elöregszenek és sokáig kell nyomva tartani a gombot amíg behúz a mágnes. Egy olcsó kategóriás újnál előfordulhat ilyen, esetleg egyéb gond?

Sok idő után a gázszelepek hajlamosak lelazulni ami szivárgással jár, ez nem tudom, hogy Mora jellegzetesség-e, kérdés egy újnál szintén előfordul-e ilyen jelenség.


Hiába értek hozzá, a választás nem rajtam fog múlni, viszont fel szeretnék készülni az olcsó húsnak híg a leve problémákra..



2019. jún. 9. 05:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Az olyan amilyenre ráhibáztál, ha központos a láng akkor az alja szarrá ég, a teteje nyers marad. A drágábbak között az ajtó- és tömítési hibák a gyakoriak, de az is előfordul hogy más a belső méret és nem jók a régi sütő tepsijei. Olcsóknál csak fos a szabályozás és vagy maxon megy a láng vagy minimumon, esetleg pattogzik le a bevonat.

Nem tudom ki az illetékes, de tuti nem engednék elavult gázsütőt a házba ha lenne 1% beleszólásom. Akkor már kombi.

2019. jún. 9. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Olyan nagy baj nem lehet. Jelenleg egy 1976-os gyártásút használok. Sütéssel sem kell bűvészkedni, jó benne minden, csak már sajna a "gombját" ki kell támasztani. Minél egyszerűbbet vegyél, ami nincs benne az nem is tud elromlani. Ha félsz a gázszivárgástól akkor egyszerűen amikor nem használod akkor elzárod a gömbcsapot, az kell, hogy legyen a gázvezetékénél.
2019. jún. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm elsó.


"A drágábbak között az ajtó- és tömítési hibák a gyakoriak"


Ezek a hibák pont a drágábbak közt? Azért ez meglepő.


Kombi alatt elektromos sütősre gondoltál?


Ez a központos láng fogalom nekem új. Milyen a nem központos? A jelenleginek a sütőégője ilyen: [link]

2019. jún. 9. 07:47
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem decemberig egy Zanussim volt, alul-felül gáz. A sütője kétfokozatú. Tökéletesen működött 15 évig, most is azért lett lecserélve, mert költöztünk. Tökéletesen sütött.
2019. jún. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Második: Köszönöm neked is.

Pedig nem olyan nagy hiba az égésbiztosító tönkremenetele, nem opció a megjavítása, nincs már hozzá alkatrész? Karancs, vagy milyen tűzhely?

2019. jún. 9. 07:52
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves #4-es, hogyan kell a kétfokozatú sütőt elképzelni?
2019. jún. 9. 07:53
 7/10 anonim ***** válasza:

2 fokozat nincs, mert a max ès min láng között is változik.

Nekem 4 èves aMora kombi ès kiváló. A gázos is mondta, ő is hasonlókat vesz, nem lesz vele gondom. Règi márka, jó garanciával, 5 èv.

A gázos tüzhelyen igazán csak az ègèsbiztosító lehet gond, de az mindnèl. Sütőben jobb az elektromos, mert kènyelmesebb, jobban szabályozható ès nem fűti a konyhát. Max 2kw-osak ès dugaljról elmennek, így is van szerelve gyárilag. Mindenkèpp előnyösebb.

2019. jún. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!


Igen, ez a min/max probléma, a köztes állapot nehéz beállítása ismerős.

2019. jún. 10. 04:40
 9/10 anonim ***** válasza:
#5: KOMFORT-ST.
2019. jún. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Látom árulnak Komfort mágnest és termoelemet is például itt: [link]

Hogy kompatibilisek-e a Lampartoddal, azt nem tudom, de gondolom igen.

Csak biztonságosabb lenne kitámasztás nélkül használni.


A termoelem cseréjéhez még nem kell gáz-tömör kapcsolatokat megbontani, nem szivárgás veszélyes, de cseréje után szivárgás-ellenőrzést sosem árt végezni, ha már egyszer szerelve-mozgatva lett a tűzhely, fontold meg a cseréjét.


Termoelem nélkül ugyanúgy kitámasztással fog továbbra is működni, tehát ha vennél ilyet, előtte nyugodtan kitekerheted a régit és elviheted mintának.


Hogy biztosra menj, ha van multimétered és tudod hogyan kell áramot és feszültséget mérni vele, a mágnesbe tekert végét tekerd ki belőle és mérj rá, miközben a gázláng melegíti a csúcsát, azt hiszem pár tíz mV feszültségnek kell meglennie. Ha ez nincsen meg, akkor egészen biztosan a termoelem hibásodott meg.

2019. jún. 10. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!