Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Örököltem egy picike paraszthá...

Örököltem egy picike parasztházat, szeretnem felújítani, bővíteni. Egy szakembert keresek aki segít a tervezésben. Kit keressek?

Figyelt kérdés

Vagyis megnézi érdemes e felújítanom vagy bontattnom kell. Ha pedig úgy látja érdemes, akkor segít a tervezésben.

Kit keressek? Nem a neve, a szakmája kellene nekem, hogy kiguglizzam.

Statikus, építész, építőiapri vállakozó? Hogy keressek rá?


2019. jún. 9. 06:51
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Kőműves. Vályogházhoz inkább valami idősebb.

...és ne a google-n, hanem a településen.

2019. jún. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
És ha valaki azt mondja azonnal dózerold el nem biztos hogy az a helyes megoldás.
2019. jún. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon tapasztalatlan vagyok ilyen téren. Közben keresgéltem, találtam generál vállalkozókat. De azt írják csak akkor keressem ha komolyan gondolom.

Én szándékaim komolyak. De először tudnom kell stabil e a háziko, hogy toldani lehessen. Hogy hogyan lehet a leggyorsabban megoldani? És hogy mennyiből. Csak utánna tudom tovabb gondolni. Így fogja vállalni valaki?

2019. jún. 9. 07:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Ehhez építész kell.

A kőműves a következő lépés.

2019. jún. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Meg kell nézni, hogy milyen a lábazat, van-e alapja, stb. Hogy állnak a főfalak (ha sárral van kenve csalós lehet) Fent a padláson a majorpang milyen, ki vannak e mozdulva a kecskelábak, vagy a gerendák. Szóval, hogy van-e bármi jele annak, hogy megsüljedt, vagy megmozdult a fal valahol.

Ha rám hallgatsz, vályog falba, főleg ha főfal, inkább ne vágj bele ajtót, ablakot, csak ha nagyon muszáj. Csak heccből ne bonts bele ilyen boltíveket, stb. Ha nincs alapja, szigetelése, pótolni kell. alá kell falazni. Ha ki van mozdulva egy fal, esetleg púpos, még nem tragédia. Be kell kötni és egyenesre lefaragni. Hozzá lehet toldani, de a régi falazattal soha nem fog együtt mozogni az új rész, így a toldásnál gyakran elreped, mindig meg fog látszódni.

Szóval nem vészes kipofozni, de érdemes olyan csókát keresni, aki ért a régi házakhoz. Ilyen sokdiplomás építészmérnokkel nem sokra mész. Nem biztos, hogy tud sarat keverni :)

2019. jún. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Rá kell szánnom az időt.

Fürdő van bent, de elég putris. Konyha nincs, mert az egy masik épületrészben volt, es azt tuti bontani kell. Ahogy a háztáji jószágok épületeit is.

Lesz meló. De maga a fő épület, 2 szoba fürdő zuhanyzóval nincs rossz állapotban.

2019. jún. 9. 07:33
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

"Ilyen sokdiplomás építészmérnokkel nem sokra mész. Nem biztos, hogy tud sarat keverni"

Ha kőművessel kezd akkor nagyon sokba is kerülhet!

Tekintettel arra, hogy a bővítésnek (építésnek) (attól függetlenül, hogy nem építési engedélyköteles - e-napló nyitásával végezhető) nagyon sok szabálynak meg kell felelnie, nem érdemes kockáztatni egy akár az építés költségéhez mérhető bírságot.

Szóval kell majd egy jó kőműves, de csak a kivitelezéshez, a tervezést (építész - statikus) hagyjuk meg azoknak akik értenek is hozzá.

2019. jún. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
36%
Hívsz egy mérnököt aki felméri az ingatlant, szakvéleményt ír róla és csinál egy felújítási javaslatot, árazatlan költségvetést is ha kéred. Vagy kockáztathatsz, hívhatod egyből a kőműves, aztán spórolsz pár tízezer forintot, de saját tapasztalat, hogy a még a legügyesebb kőművesek is hatalmas baromságokat tudnak összehordani és a saját érdekeit fogja nézni, úgy mond "szakvéleményt".
2019. jún. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!