Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lapostető felújítására tett...

Lapostető felújítására tett ajánlat jó megoldás lenne?

Figyelt kérdés
Társasházban élünk, beázunk, azok akik nem áznak be nem akarják felújítani a tetőt, akik igen most összefognának és ahol a beázás van megcsináltatnák. Megnézte több vállalkozó is, aki a legolcsóbb (az sem az) ajánlatot tette, azt mondta, hogy úgy akarja felújítani, hogy a régi borításra tenné az új bitumenes szurkosvásznas borítást. Jó megoldás-e ez, ha csak egy része lesz felújítva a tetőnek?

#élkjjhgffss
2019. jún. 9. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Társasházban nincs ilyen, hogy "azok akik nem áznak be nem akarják felújítani a tetőt".

Van közös képviselő?


"úgy akarja felújítani, hogy a régi borításra tenné az új bitumenes szurkosvásznas borítást."

Ha a meglévő tető páraelvezetése megfelelő, akkor akár 1 rtg megfelelő vastagságú palaörleményes lemez is elég lehet. Ahhoz, hogy pontosat tudjunk mondani látni kellene a tetőt.



"Jó megoldás-e ez, ha csak egy része lesz felújítva a tetőnek?"

Ha ezzel megoldódik a beázás akkor igen.

2019. jún. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

Viszont valahogy meg kell egyezni a felújításban, sajnos ez a társasház átka.

Nálunk 3 szintes, az alsók csak a pincét újítanák, szigetelnék, a felsők csak a tetőt, a középsők meg semmibe nem akarnak fizetni. Ez így nem megy, kell egy normális pénzügyi/felújítási ütemezés.

Persze ez sem egyszerű, mert hiába vagyok építész, és jeleztem, hogy a tető kritikus állapotban van, a 25 éve folyamatosan átázott kőzetgyapottól gyakorlatilag beszakadhat a 30 éves fafödém, senkit nem érdekel - mert felső vagyok, tehát elfogult tetőmániás :)

2019. jún. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pont erről van szó, hogy mindenkinek kötelessége lenne részt venni a felújításba. A képviselő,vagyis a társasház kezelője azt javasolta, hogy jelentsem fel őket szándékos károkozásért. az megint egy pár év időhúzás.....
2019. jún. 9. 09:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem feljelenteni kell!

- Először írásos hibabejelentés a társasháznak címezve közös képviselőnek küldve, kérés a hiba kijavítására (választ várva a megtett intézkedésről)

- 2. Ha nem történik semmi 2 hét alatt akkor írásos felszólító, hogy kéred a hiba kijavítását és a halogatás miatt keletkező kár megtérítését.

- Ha ez sem segít akkor jegyző, birtokvédelem illetve járási építésügy (talán most éppen örökségvédelmi és építési osztályként futnak)

2019. jún. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!