Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 20 éve fűtetlen 60+ éves...

20 éve fűtetlen 60+ éves téglalakás, mire számítsunk?

Figyelt kérdés
Egy barátom (lány) örökölt az édesapja után egy lakást, és megkért, hogy majd menjek el vele megnézni, meg segíteni, hogy mit kéne vele csinálni, mert még sosem járt ott, eddig a lakás létezéséről sem tudott. (Az apja ingatlanokkal seftelt valamit, onnan maradhatott, és rég megszakadt köztük a kapcsolat, szóval ez nem egy hagyományos szitu) Annyit tudunk, hogy egy 50-es években épült, kétszobás, gázos, felső emeleti téglalakás, valószínűleg még sosem volt felújítva, durván 20 éve nem járt ott senki, közművek rég kikötve, százezres nagyságrendű közös költség tartozás. Pár héten belül kapja meg a kulcsot elvileg, akkor fogjuk megnézni, de én kíváncsi volnék, kb mire számítsunk, mennyire pusztul le egy ilyen lakás így állásában, fűtetlenül, illetve egy ilyen korú lakásban általában milyen állapotban van a gépészet? Minden cserés, tégláig bontós?

2019. jún. 18. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
teljes felújításra kell készülni
2019. jún. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kor miatt minden cserés,(villany, víz, ...) és a közművek visszakötése sem olcsó. A felsőbb emeletek melegebbek nyáron, mert süti a nap a tetőt. De cserébe nem zajonganak fölötted. Mivel körülötte fűtöttek, így annyira nem volt hideg a lakás, nem károsodhatott.
2019. jún. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen lakás fűtetlenül - ha csukva van az ablak, ajtó - max. 14-15 fokra tud lehűlni, de a mienk csak 19 fokra hűlt le télen fűtetlenül. Legfelső emelet az is.
2019. jún. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi most újítunk fel egy 20 éve lakatlan házat (igaz, az csak 25 éves)

Igazából semmi extra, mikor szüleim vettek egy használatban levő házat, azzal több munka volt.

Eddigi tapasztalataim:

- kinézetre borzalmas lesz így elsőre, érdemes lelkileg készülni :D

- közmű terén az áramot sok idő újra beköttetni, legalábbis nálunk, de igazából nem nagy munka, csak nagyon sokat kell várni (szerencsére nekünk a telken belül van másik fogyasztó, onnan van addig is áramunk)

- a vizet nekünk csak újra meg kellett nyitni az aknában

- gáz nem tudom hogy működik, nálunk soha nem is volt bekötve, nem is akarnám, gondolom agybaj

- az biztos, hogy minden cserés gépészet terén. Nálunk is bojler, fűtőtestek egyből mentek a kukába, és vettünk újat.

- tégláig nem kell nekünk bontani, csak alaposan vissza kell csiszolni a falakat, a hibákat kijavítani, telibe glettelni 2 rétegben legalább (ez zajlik jelenleg), és mehet rá a festék. Ez gondolom az állapotoktól függ.

- padlóburkolás nálunk egyszerű, a fürdőben egyszerűen ráburkolunk a régi járólapra, a többi helyen pucér beton van, arra csak pakolni kell a parkettát

- nyílászárók egyértelműen cserések, ez komolyabb összeg

Nekünk 3millára jött ki a tervezett költségvetés, ebben benne van az új gépészet, háztartási nagygépek, szaniterek, és új bútorok.

2019. jún. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

Lemaradt: És természetesen a festés-burkolás-miegymás, szóval ez komplett összeg.

2019. jún. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5: Anyaggal együtt? Az jó. Hány nm? Tudod ajánlani a brigádot?
2019. jún. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

Brigád? :D Szerinted ennyiből kijönnénk úgy? A villanyt csinálja szakember, a járólapot lerakja egy ismerős baráti áron, minden mást mi magunk csinálunk. Szóval amit írtam az lényegében csak az anyagár.

36 (hasznos) nm amúgy.

2019. jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
77: Oké, a villanyos nem drága? a burkoló is kéne.:)
2019. jún. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg nagyon állott szag lesz ami egy sima festéssel nem biztos hogy megszűnik. Ha nem akkor tégláig kell verni a falakat és vissza vakolni.
2019. jún. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9

Ezen én is nagyon aggódtam, nálunk is borzasztóan büdös dohos, állott szag volt. Május közepén álltunk neki az egész projektnek, akkor pakoltuk ki a házat, onnantól kezdve mindig kitártuk az ablakokat ha ott voltunk. Már 1-2 hete semmit nem lehet érezni abból a szagból, már akkor se, ha hosszú "zárvatartás" után újra bemegyünk.

Hozzáteszem, nálunk száraz volt minden, sehol nem találtunk egy aprócska penészfoltot se. Ha nedves a téma, akkor nem tudom, mennyire büdös és mennyire maradandó.

(4.)


#8

Villanyos elég drága, még nem adott konkrét árajánlatot, de azt mondta, 200 körül kalkuláljunk.

A burkoló csak egy haver, aki egyetem mellett néha csinálgatja, nem főállású. :D

2019. jún. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!