Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha több eszköz egyszerre...

Ha több eszköz egyszerre üzemel miért kapcsol le az automata?

Figyelt kérdés
Esetleg nagyobb automatat kellene cseréljek vagy a valifezetekek gyengék?

2019. júl. 2. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálam ez akkor volt amikor 10A-es volt a villanyóránál a biztosíték, és 33A-re lehet cseréltetni az ELMŰ-nél, elvileg ingyen, engem lehúzott az ELMŰ-s jó pár ezer forintra, de lehet azért kellett fizetni mert soron kívül csinálta, passzolom. Rég volt 10+év.
2019. júl. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

32 A illeti meg a lakosságot alanyi jogon .

A lecserélést ki kell fizetni,legalább is a kiszállási díjat .Ehhez kérni kell 1 kérelmező adat lapot a szolgáltatótól .

2019. júl. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%

kérdés, hogy a szolgáltató megszakítója (a plombált) old le, vagy ami már utána van bekötve, mert nem mindegy.


valóban a 32A egy ideje már ingyen jár a lakosságnak, csak ez nem ilyen egyszerű.

ha nincs meg a szabvány mérőóra szekrényed, ha nincs szabványos falon kívüli (látható) földelőszondád kis kötődobozzal, plusz ha nem falon kívül van az utcai betápodnak a horganyzott csöve (már nem lehet úgy, hogy házon/falon belül megy le a fémcső az áramlopások miatt) szóval ha ezek nincsenek meg akkor hiába igényled az ingyenes 32A-t addig nem kötik be, csak ha ezeket megcsináltatod.

nekem 150 ezer lett volna, de megúsztam 60-ból úgy, hogy az új horganyzott csövet én építettem be a tetőnél, bevéstem a falba a védőcsövet, meg beszereltem a mérőóraszekrényt a régi óra mellé, meg vertem le egy földelőszondát.

minden cuccot ami kellett én vettem meg és szereltem be, a villanyszerelők csak behúzták vezetéket és bekötötték.

egyébként már az is hálózat bővítésnek minősül, ha a 16B jelölésű megszakítód 16C -re szeretnéd cseréltetni. nálam az volt, hogy a 16B-t amit anno 15 éve óracserénél beraktak a nagyflex, elektromos láncfűrész, hegesztő stb rendszeresen leoldotta. a hálózat simán elbírta volna mert minden vezeték ki lett cseréve 2.5-es rézre, csak a 16B megszakító volt túl gyenge hozzá.

kértem a szolgáltatót hogy cseréljék ki egy 16C jelölésűre (nekem nem kellett volna a 32A mert úgyse használom ki) de mondták hogy már az is "hálózat bővítésnek számít" és nagyjából ugyan azt a procedúrát kell megcsinálni mintha 32A-t köttetnék be.

ez egyébként eon volt, nem tudom máshol mik az elvárások de az eon-nál ez van.

aztán hogy a plombált megszakító után (amit a szolgáltató rak be) tyúkbelen vagy kerítésdróton megy be az áram a házba, azt már leszarják.

csak a fentebb leírt követelményeknek kell megfelelni, hogy az "ingyen" 32A-t megkapd.

2019. júl. 3. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!