Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Burkoláshoz kérnék szakértő...

Burkoláshoz kérnék szakértő segítséget?

Figyelt kérdés

elméleti kérdéssem lenne, tapasztalt burkolókhoz vagy akik már csináltak hasonlot, tehát van 1 kis helyiség aminek lekell burkolni az oldalatait meg az aljat és ugye az oldalaival kezdünk fentről lefele (ha jól tudom) és itt jön a kérdésem hogyan méritek ki hogy kijöjjön az utolsó egészlap ? vagy ha nem adja a ki a lap akkor vágott megy alulra végig? illetve a kérdés lényege hogy az aljzat burkolásának mennyi helyet hagytok (tehát az utolso falon lévő lap és a járolap között pont egy fuga fuga hézag legyen?) anyag + lap + fuga?


válaszokat előre is köszönöm!



2019. júl. 8. 17:27
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
90%
És hogy képzeled a felülről kezdést? Szerinted mi tartja meg hogy le ne essen? Természetesen alulról kezd. A legalsó sort kihagyod . Ha 20 centi a lap akkor alul kihagysz 19 centit. Vízmértéket teszel alúlra fikszre beszorítod . Jó hosszú vízmértéket , kirakod az első sort . Az első sort a vízmérték tartja. Teljesen körbe. Vagy vársz míg teljesen meghúz vagy folytatod mondjuk és akkor tartja tovább a vízmerték és rakod felfele a keresztekkel. Ha kiraktad akkor befejezed a legalsó sorral. Itt minden lapot vágni kell egy két centit. Teljesen le mehet a betonig. Utána lerakod az alját. Én is burkoltam már többször. Ezt a módszert egy burkolótól láttam tőle lestem el. Legalább nézz meg jópár you tube videót.
2019. júl. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ja és szakértő nem vagyok csak csinálom ahogy ellestem.
2019. júl. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdheted az aljzattal is, azért kezdik az oldalával, hogy ne kenjék össze a kész aljzatot.

Ha az aljával kezded, ne fugázd ki, takard le amíg az oldalát csinálod, végén egyszerre kifugázod. Alulról felfelé burkoljuk az oldalát

2019. júl. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Á.Zoli ***** válasza:
Nem javaslom a fentről kezdést, főleg, ha sosem csináltál még ilyet. Takaríts fel, véss le minden nem oda illő dolgot. Egyenlítés lesz-e? Ha nem, akkor meg kell nézned, hogy a padlónak melyik a legmagasabb pontja. oda rakj egy padlólapot a tiszta rücsökmentes földre, rakj a tetejére a fal mellé 6mm bármit és tedd rá a fali csempét, mintha az első sort látnád a falon. Húzz egy rövid szintjelző vonalat a lap tetejénél. Lézerrel, vagy vízmértékkel vidd körbe a jelet. Körbeérve ellenőrizd, hogy a jel pontosan összeér a kezdő vonaladdal. Ha ez megtörtént, az első hiba lehetősége kilőve. Lécezd fel az első falat stabilan a körbevitt vonal alá. Célszerű kiosztanod úgy a lapokat, hogy sehová ne kerüljön felesnél kisebb lap. Az sem árt, ha leellenőrzöd a függőket és a síkokat, hogy ne érjen útközbe meglepetés egy púp miatt...
2019. júl. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!