Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi témakör újra informálva?...

Alízvagyok kérdése:

Régi témakör újra informálva? Csak Klímával való fűtés 100 nm családi ház kettő nagy szoba egy kis szoba fürdő WC konyha folyosó,3 klímával de majd a szakértő megmondja?!

Figyelt kérdés
Vannak régi posztok erről a témáról de már újult ez a fűtési módszer, van már ami -20 foktól fűt pluszba nyáron hűt ha akarom, H fogyasztással egész jó! Nézzük csak azt hogy egy klíma 200 ezer Ft plus 60 a beszerelés, kelljen 3 klíma 780 ezer , hozzá jön a H óramérő 60ezer. Ez 840 ezer. Éves szinten takarítattnám plus legyen bekötèsnél valami kis összeg pluszba , így is legyen 1 millió. Bajba vagyok semmilyen fűtèsre való rendszeren sincs, ha akarnék gázkazànnal radiátoros fűtést akkor már csak kondenzációs jöhet szóba ami legyen 250ezer plusba ilyen olyan kémény engedély, energetikai tanúsítvány stb. Egy radiàtor felszerelés 20-25 ezer közt áll meg az kéne 6 .. Jól gondolkodom hogy olcsóbban befűtöm klímával ( plusba hűtők is) és kevesebb engedéllyel köttetem be a klímát mint egy központi fűtési rendszert? Remélem leírtam mindent amit akartam de úgy is lemaradt valami:)

2018. nov. 14. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy mit akartál írni de elég magyartalanra sikerült.
2018. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Egy 100m2-es háznak kv 24kw a hőigénye. 3 klima max 12, vagyis elég sokat kéne menniük. 1kw 38 ft, vagyis 456 óránként. Most 24_órából mennyit menne? Tizet? Tizenkettőt? Érzed a súlyát?
2018. nov. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor úgy mondom hogy 3 nagyobb teljesítményű klíma. Pl:

[link]

2018. nov. 14. 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:

A gázkazán költségeit nem ismerem, de a klíma H tarifával jól hangzik és valóban több funkciója van.


Második hozzászóló, nagy fűtésigény sokba kerül mindennel, de a klíma H-val egészen okés, teljesen jogos a kérdező felvetése, számolgatása, hogy vajon melyik éri meg jobban.

A ház fűtésigényéről pedig fogalmunk sem lehet, remélem, a kérdezőnek van. 24 kWh elég durva, pláne direkt fűtésigénynél (a hőigény egy része nem direkt fűtésből jön, bár rossz szigetelésű háznál ez nem olyan jelentős), simán lehet a töredéke is a tényleges szükséglet. Jó szigetelésnél s egyéb szerencsés tényezőkkel a tizede is elképzelhető.

2018. nov. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bár alaprajz nélkül nehéz, de elvben működőképes. A fürdőbe kelleni fog egy elektromos fűtőpanel a 3 klímán kívül, amivel fürdés-zuhanyzás előtt feltudod fűteni kicsit. Azt jó ha tudod, hogy klímás fűtés csak hőszigetelt, legalább B energiatanusítványos háznál jöhet szóba. Ugyanis pl a linkelt 3,8 kw fűtési teljesítmény +7 esetleg +2 fokos külső hőmérséglétre van megadva, -15 fokon a 2 kwot sem éri el a teljesítménye, és ez a maximális teljesítmény aminél már akkora a hangja mint egy sugárhajtóműnek. Ahogy csökken a kinti hőmérséglet, úgy csökken a klíma fűtési teljesítménye miközben a ház hőigénye meg növekszik.
2018. nov. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nem tudom, mi vagy mik a kérdések? "de majd a szakértő megmondja?!"

Megmondanám, mint szakértő, de ha az a kérdés, hogy lehet e klímával fűteni, akkor igen lehet. Ha az a kérdés, hogy a te lakásodat lehet e, igen lehet. Csak a jövőhéten 3 ilyen projektünk van ami 100m2 körüli... kifejezetten fűtés céljára rendelték a munkát.


Arra viszont büszke vagyok, hogy te vagy az első interneten, aki foglalkozna a klíma karbantartásával, soha nem láttam neten ilyen hozzászólást, ez mindenképpen pozitív dolog. Több száz H tarifás munka után elmondhatom, hogy nem volt még ahol ezt 60 ezerből kihozták volna, szabványosítással, megfelelő szakemberrel, anyaggal és munkadíjjal általában 150 körül szokott lenni a vége, ha mindent számolunk. Inkább túlméretezni kell a rendszert, mint minimalizálni, és ez nem csak H óra kiépítés esetén van így, hanem a klímáknál is (teljesítmény.) A kémény és a gázfűtési terveket, soha ne keverjük össze bármilyen légkondicionáló berendezés telepítésével, még csak véletlenül sincs közük egymáshoz, teljesen különböző történet. Az általad belinkelt klíma az felejtő, 10 éves tervek alapján készült, mára elavult technológiát képvisel. Ma már csak a 2018/2019-es szériákat szereljük (több termékcsaládban, már a 19-es típusok is kaphatóak), ezek mind fűtésre tervezett klímák, -25 és -30 fokig működnek hatékonyan és a közhiedelemmel ellentétben nem állnak le a hidegben, csak az elért érték után, de itthon ritkán van -15 fok alatt a hőmérséklet, otthon szintén klímával fűtünk, már nem tegnap óta. És persze nem fogyasztanak sokat, ahogy gondolják, jobbára A++ és A+++ kategóriájú gépeket telepítünk, de van olyan klímánk raktáron, ami képes -35 fok esetén is fűtésre. Az általunk forgalmazott klímák többsége 4,1-es jósági fok fölött van. A méréseink szerint ez az érték az elmúlt években legrosszabb körülményeknél sem ment le 3 alá, ami magyarul annyit jelent, hogy - fokok esetén is 3-szor annyi hőenergiát ad le fűtés üzemben mint amit felvesz. Egy példa: 2,5kW-os elektromos olajradiátornál egy 20m2-es szoba esetén amit kifűt, klímára átvetítve 3db 2,5kW-os légkondira jutna megfelelő energia, csak abból az 1 olajradiátorból ami az elektromos hálózatból felvett teljestményt jelenti, azaz három 20m2 szobát lehetne kifűteni.


Természetesen minden munka előtt tervek/tervezés/hőszámítás, majd utána ami kell, jó minőségű klíma, szintén jó minőségű anyagok és megfelelő szakember. Konkrétan holnapi nap: közel 100m2-es ház, 4db 2,5kW-os inverteres WIFI-is klíma fűtésre optimalizált (-25 fokig) anyag és munkadíjjal kerek 1 millió forint. A fürdőben meg egy infrapanel és abban csak reménykedek, hogy a festők nem fogják tönkrevágni a munkánkat. Az új légkondik halkabbak és a fogyasztásuk kisebbb, nem csak az inverteres technológiának köszönhető, hanem az új alkalmazott gázoknak is egyben, melyek jobb hatásfokkal bírnak. Klímát most érdemes vásárolni, akár fűtésre, akár hűtésre, több helyen van akció, de a régi modelleket kerülni kell!

2018. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!