Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Palát el lehet adni, kell...

Palát el lehet adni, kell róla valami papír?

Figyelt kérdés

Ugye veszélyes hulladék emiatt kérdezem.

Tetőfelujitás van, úgy a 80%-t sikerült egészben leszedni, a többit eldzallitatjuk (130Ft/kg + maszlangok) emiatt az egészeket inkább meghirdetném.

Felrakom mondjuk jofogásra, akkor erről kell valami papírt adnom hogy eladtam xy-nak? Esetleg ha kijönnek ellenőrizni hogy hova is tűnt.

Nagyon macerás volt egyben leszedni, férjem megküzdött vele és ha nem lehet eladni a melléképületről leveri kalapáccsal már.

Köszi előre is :)


2019. júl. 23. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy el lehet,mellék épületekre még hasznosítható.
2019. júl. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha sima négyzet pala, az a kutyának sem kell még ingyen sem.
2019. júl. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kabeltv miatt megsérült, eleinte mi is venni akartunk olcsóbb kivitel miatt, de végül teljes csere. Palát nem akarunk sehol :/
2019. júl. 23. 19:22
 4/8 anonim ***** válasza:
ingyen sem viszik el mégha hibátlan akkor sem.
2019. júl. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi az a maszlang?
2019. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A pala nem véletlenül ment ki a divatból! Egyrészt vékony, könnyen törik, abszolút nem ellenálló, másrészt 14% azbesztet is tartalmaz, tehát jól mondják, a kutyának sem kell!
2019. júl. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A maszlangok más néven cullangok értve ezalatt minden hozzá tartozó kellék, nem tudom máshogy leírni, autómatikusan írtam, tájszó. (zsák, konténer, elszállítatás stb)
2019. júl. 24. 06:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem adhatod el és egy egész maffia épült ez köré a műfaj köré, volt olyan eset, hogy google térképen látták, hogy valaki pala tetőt cserélt le, és utólag kérték számon rajta a pala hivatalos leadásáról a papírokat.


Amúgy nem rossz dolog, hogy egészben leszedtétek, mert ha törik, akkor kerül a levegőbe az azbeszt, nyugalmi állapotban viszaonylag stabil (a "szákemberek" szarnak rá, hadd törjön). Éppen ezért nem értem, hogy néhány cég bitumennel fedi a palát, újralécezik kívülről, ami azt jelenti, hogy belevágnak szöget, ezáltal sérül a pala, száll az azbeszt...


A másik kedvencem meg az, amikor a palát izomból törik kalapáccsal a "szakemberek" aztán ledobálják az udvar közepére. Ők leszedés közben nem sokat kapnak ugyan belőle, de a tulaj udvara tele lesz azbeszttel, a közben felszálló por miatt meg a szomszéd is... Vicc az egész...


Hivatalosan leadni egy normál méretű családi háznyi palát meg belekerül vagy 5-600.000 ftba... Ez az összeg pont jól jön pluszban, amikor az új tetőburkolat is aranyáron van... Én nem értem, miért nem támogatja ez az ország az azbesztmentesítést? Vagy ha nem támogatja, akkor legalább ne büntetné!


Ha találsz valami korrekt megoldást, írd majd le ide is légy szíves, engem is érdekelne!

2019. júl. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!