Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Foltos, csíkos az üveg zuhanyk...

Foltos, csíkos az üveg zuhanykabin ajtaja. Mi ez, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Jeleztem a karbantartó felé (egy hostel-szerűségben lakom külföldön). Megnézte és azt mondta, szerinte vízkő, mert errefelé nagyon kemény a víz, és ecet + felmosószer kombinációja tuti leviszi.


Ezt próbáltam: https://www.youtube.com/watch?v=XRDM1O2xmlk De nem igazán vált be.


Szóval nem tudom. Biztos, hogy ez vízkő lehet? Ha nem, mi lehet még? Kicsit félek, ha cserélni kell az zuhanykabint emiatt, behajtják rajtam, és az majd' 200-300 e Ft lenne. Nekem amúgy még soha nem volt üveg zuhanykabinom, ezt eddig a matricás leírása szerint vízzel és puha ronggyal tisztítottam, de ezek szerint rosszul... :'-(



2019. júl. 24. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Itt nálunk olcsó panzióban,ahol a külföldi,+ cigó vendégmunkások laknak,nem vacakolnak ilyesmivel. tíz naponta,két hetente szórófejet tesznek a sósavas flakonra,szájmaszk,-és lefújják az egész üveget,azután tussal leöblítik.Az leviszi tuttira.
2019. júl. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A sósav "enyhe" túlzás, mert a fém alkatrészeket megtámadja, a tüdőről nem is szólva. Viszont ha tart ott az elber egy konyhai műszálas törlőt, ami szívja a vizet és használat után a folyamatosan kinyomkodott törlővel letörli a maradék vízcseppeket a felületekről (1-2 perc alkalmanként)akkor garantálhatóan vízkő mentesen tartható hosszú ideig. Havonta meg egyszer 10-20%-os ecetsavval a mégis lerakódott anyag feloldható. Persze az ember sokszor lusta a napi 1-2 perces rendszeres feladat elvégzésére.
2019. júl. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Utóbbit megcsinálom minden zuhanyzás után: letörlöm a cseppeket. Ez van a kis matricás "használati utasításra" írva: zuhanyzás után puha ruhával törölje szárazra vagy hadja megszáradni. Ecettel pont ezért nem is bajlódtam eddig.


A hölgy azt írja, hogy ezt csináljam meg rendszeresen, és az biztosan segít.


De nekem gyanús, hogy csak akkor foltos / csíkos az üveg, ha bepárásodik, egyébként nem.


Elteszem az ímélt, és ha később emiatt problémáznak, akkor erre hivatkozom.


#1 ha ez valami olcsó panzió lenne, igazából magasról tojnám le az egészet... Bocs. :-D

2019. júl. 24. 18:27
 4/6 A kérdező kommentje:
*hagyja
2019. júl. 24. 18:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

És nem kérdezted még a többi lakót, hogy náluk is ugyanez-e a helyzet? Mert valószínűleg a tulaj tisztában van vele, illetve a rendeltetésszerű használat általi amortizáció nem lehet büntetés tárgya.

Ezt a párásságot nem pontosan értem, csak akkor látszik foltosnak, ha párás vagy a párásodás hagyna foltot szerinted? Érzékeled, hogy változott az idők folyamán a foltosodás mértéke, mennyisége?

Egyébként a videós megoldásnak működnie kellene, bár 5%-os ecet az azért masszívan harmatgyenge. Én kristályos állapotú háztartási citromsavat szoktam venni és feloldom felforralt és lehűtött vízben. A lehető legtöbbet feloldom, ami még fel tud oldódni és ezt szórófejes flakonba töltöm, végigspriccelem vele a zuhanykabint, várok 10 percet, ha régen nem csináltam ezt, akkor még egyszer lespriccelem és várok megint pár percet. És csak utána mosom le tisztítószeres szivaccsal. Ez még csak nem is büdös, mint esetleg az ecetsav és abszolút bőrbarát.

Zuhanyzás utáni törléshez meg vagy háztartási ablaktörlő eszközt vagy mikroszálas törlőkendőt javaslok. Ha az üveg sík, akkor az ablaktörlővel pillanatok alatt le lehet húzni róla a vizet.

2019. júl. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :-)


Csak akkor foltos, ha párás, és nem látom, hogy változott volna a foltosság mértéke. Ezért nem vagyok biztos a vízkőben...


20%-os ecetet használtam. Lehet kapni egy itteni magyar boltban, amúgy csak 5%-os ecetet árulnak errefelé, de állítólag az ázsiai üzletekben is lehet venni nagy koncentrátumú eceteket.


Eddig mikroszálas kendőt használtam, de most vettem ablaktörlő eszközt, kifejezetten fürdőszobai használatra árulták, nagyon menő kis cucc, ha másért nem, azért talán jó lesz, hogy ne legyen rosszabb. :-D


Nem kérdeztem a többi lakót, de megpróbálok elkapni valakit. Nyár van, és elég üres az épület, de lakik egy srác az apartmanban, csak mire felkelek, már nincs itthon, amikor meg itthon van, én már alszom. De néha összefutunk, majd akkor elkapom. :-)

2019. júl. 25. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!