Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elöltöltős mosógép tisztítása...

Elöltöltős mosógép tisztítása az alábbi módon:?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy: úgy tisztítsd a mosógéped, hogy: önts bele ecetet, vagy hipót, vagy trisót, vagy bolti géptisztítót stb. és indíts el egy mosóprogramot nagy hőfokon.

EZ ÍGY NEM JÓ!

A gépnek bekapcsolás után az első dolga kinyomatni a maradék folyadékot a szivattyú házból. Beleöntöm a tisztítófolyadékot, ő meg kinyomja a csatornába.

Én úgy csinálom hogy a kinyomócsövet leszerelem a csatornavezetékről és beledugom a fiókba. Így a folyadék cirkulál a gépben, míg tart a tísztítás ( mosóprogram)



2019. júl. 28. 23:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem is használok mosóprogramot, csak a centrifugáló programot. 12 perc a program abból a cirkuláció folyamatos, a centrifugálás 1200 fordulaton kb 10 perc ,így a tisztítófolyadékot jó alaposan szétfröcsköli a dobban, és biztos eljut az álló dobrész rejtett zugaiba is.
2019. júl. 28. 23:57
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ettől milyen tisztítás vársz?


Először is ha hipoval tisztitasz, akkor alacsony hőfokon kell.


Ecettel ,trisoval, mosógép tisztítóval magas hőfokon kell.

Egy átöblitestol milyen tisztítást vársz?

Legalább 1, vagy másféle órás programon menjen a gép.

10perc alatt fel sem oldódik a vizkő,penész.


Ennek így semmi értelme sincs.


Ha kinyomja a vizet, akkor indítás után pár perccel öntsd bele a tisztító folyadékot.

De azt a vizet szerintem nem onnan szivattyuzta ki.

Bár ehhez nem értek.

2019. júl. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

“Ha kinyomja a vizet, akkor indítás után pár perccel öntsd bele a tisztító folyadékot."


És pontosan mikor?

Végignéztem egy mosóprogramot, a kinyomócsövet a kádba téve.

1. A gép úgy kezd, (bármilyen programon) hogy kiszivattyúzza a maradék pangó vizet.

2. Utána betölt x mennyiségű vizet, és mos.

3. Vizet mosás végeztével kinyomja szintén a szivattyúval, és újra tiszta vizet vesz be.

4. Nekilát a frissen bevett vízzel öblíteni, akár többször is. Ez mind a régi víz kinyomatásával, és friss víz bevételével jár.

5. Centrifugázás. Előtte vízkinyomatással.

6. Program vége, még egy utolsó vízkinyomatás.


Ha programmal csinálom a tisztítást, mint ahogy sokan mások, akkor a beletett tisztítószert a gép vízzel lehígítja, sőt ki is ereszti magából valahányszor vesz be vizet és ahányszor ki is nyomja.


Az én módszeremnél nincs vízbevétel.

Tömény marad a tisztítószer.

Mivel a kinyomócső vissza van vezetve a mosószeradagoló fiókba ezért azt a tisztítószert amit ki akar nyomni visszakerül a gépbe, és nem a csatornába megy.

1200 centrifuga fordulaton, folyamatos tisztítószer visszacirkuláltatással, van akkora szétfröcskölés

2019. júl. 29. 13:12
 4/8 A kérdező kommentje:
1200 centrifuga fordulaton, folyamatos tisztítószer visszacirkuláltatással, van olyan erejű tisztítószer szétfröcskölés a gép belsejében hogy a rejtett zugokba is eljut a tisztítószer.
2019. júl. 29. 13:14
 5/8 A kérdező kommentje:
Természetesen ezt a 12 perces centrifugálással tisztítást többször 2x, 3x egymás után el kell indítani. Természetesen retkes már a tisztítószer az első játszma után, de még van hatása, mert tömény maradt.
2019. júl. 29. 13:19
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Kb. 30 éves az elöltöltős mosógépem.

Még soha az életben nem tisztítottam direktben és nem tettem bele se calgont sem egyetlen drádán hirdetett trutyit sem.

Mégis tiszta belül.

2019. júl. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
*drágán
2019. júl. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
22%
Ez valami beteges kényszercselekvés. Normál mosógépet nem szükséges kimosni, nincsenek olyan rejtett zugai, ahol valami rendkívül veszélyes szennyeződés megbújhatna. Természetesen a szűrőt és a szűrőházat rendszeresen tisztítani kell és szükség szerint a mosószer adagolót meg az ajtó körüli szilikontömítés összefekvő felületeit is.
2019. júl. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!