Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fehérítésben elzöldült fehér...

Fehérítésben elzöldült fehér ruha lehet még újra fehér?

Figyelt kérdés
Édesanyám sikeresen kifehérítette az egyébként teljesen szép fehér felsőmet valami anyaggal, amitől az egész fehéres gusztustalan, undorító neonos zöld árnyalatú lett. Ránézni se bírok, annyira idegbeteg leszek a kedvenc felsőm látványától. Van bármi esély vagy módszer,hogy ki lehet szedni belőle még ezt a zöldes árnyalatot és újból hordható állapotba kerüljön a fehér felső? Anyaga belül pamut kívül ilyen csipke, ami nem tudom miből lehet de ilyen műszálas talán.

2019. aug. 3. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez tudni kellene a ruhadarab anyagának összetételét, meg azt, hogy mivel lett fehérítve.


A legegyszerübb, ha megprobálod a megszokott módon kimosni néhányszor, akkor van esély rá, hogy javul a helyzet.

2019. aug. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben , amint tudom megkérdezem,mivel fehérítette, valami boltban kapható vucc, nem pedig házi módszer és este megnézem a ruha anyagának pontos összetételét is.
2019. aug. 3. 12:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A felső minden része zöldes lett, vagy csak a csipke? Fehérítős vanish esetleg?
2019. aug. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Minden része, mindenhol egységesen ugyanolyan zöldes lett. Este érek csak haza, megpróbálok majd képet is csatolni meg csak simán kimosni:/
2019. aug. 3. 12:57
 5/8 A kérdező kommentje:
érdekesség még,hogy a 3 " fehérített" ruha közül az egyik melltartó fehér lett a másik csupa műszá felső alig észrevehetően zöldes ez pedig botrányos.
2019. aug. 3. 13:02
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem minden anyagot lehet fehéríteni, benne van a címkében. Esetleg nézd meg azt, háromszög a jele.
2019. aug. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nos, megnéztem.

Felső anyaga:

51% pamut

49% nylon

96% Viszkóz

4% Elasztán


Háromszög x-el áthúzva van rajta, az ugyanolyan színűekkel mossa magyarázattal. és egy kör át x-elve a "take care to avoid snagging" magyarázattal, amit nem tudok hova tenni. Kimostam normál módon, 40 fokon , 30 percig talán egy nagyon kicsit jobb de lehet csak a lámpa fény miatt látom így, nem jött ki belőle.


Fehérítve ezzel volt : K2R intensive white fehérítő kendő - [link]

2019. aug. 3. 22:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a K2R fehérítővel sosem volt ilyen bajom. Mindenesetre a háromszög áthúzva azt jelenti, hogy ne fehérítsd...hát akkor ezért ne.
2019. aug. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!