Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fekete ruhából fehérítő...

Fekete ruhából fehérítő okozta pirosas barna folt hogyan szedhető ki?

Figyelt kérdés
Fekete-fehér egyberuhát betettem fehérek közé mosni. A mosószer adagolásnál elfeledkeztem róla és tettem hozzá fehérítőszert. A ruha fekete részén lett egy pirosas folt. Mit tudok vele csinálni? Ma vettem a ruhát, és holnap ballagásra megyek ezt szerettem volna felvenni :(

2019. jún. 13. 19:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Ahogy lejárt a mosás és észrevettem indítottam rá egy új mosást sima színes ruhákhoz való mosószerrel.
2019. jún. 13. 19:13
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem folt, amit kiszedsz. Nem arról van szó, hogy befogta 1 szín. Hanem pont, hogy színhiányt okoztál egy adott foltban. Kiszívtad a színt az anyagból.

Semmivel nem tudod eltüntetni, újra kellenne festeni, de valszeg annyira roncsolódott az anyagszerkezete, hogy be sem fogná a textil festék.

Erre csak az olló a megoldás...:(

Vagy ha ügyes vagy, a színhiányos foltra rávarsz valami díszt stb. Ennyi.

2019. jún. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Fehérítő. Benne van a nevében. Egyszerűen lemartad a festéket a ruháról, nem értem, mit akarsz kiszedni belőle? Mit vártál az új mosástól, hogy visszafesti?
2019. jún. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Nagyon szépen köszönöm a roppant hasznos válaszodat! Ha nem tudsz segíteni, csak beleállni a másikba, akkor nem is értem egyátalán minek kommentelsz...
2019. jún. 13. 21:25
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

T.KÉRDEZŐ!

Fáj az igazság?

Csináltál egy "lyukat" a ruhára.

Ezt a foltot nem lehet "kiszedni"!

"Vissza kellene tenni", de azt lokálisan nem lehet.

2019. jún. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mint mondtam ezt lokálisan nem lehet megoldani. Be lehetne festeni (ha az anyag is engedi), ha egyszínű lenne.

Nem kritizált senki, mindenki hibázhat. De nem kell értetlenkedni.

2019. jún. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a fekete ruha, jelen esetben pontosan a fekete csík a fehérítő hatására veszített a színéből, kifakult, és ezért lett barna-piros. Nem tudsz vele mit csinálni. Ez a fakó fekete. Visszafesteni sem tudod. Vagy harminc éve tudok varrni, anyagokkal foglalkozom, meg ismerem őket. Amilyen minőségű anyagok manapság vannak, visszafestés felejtős (tiszta műszálas, vagy egyéb kevert műszálas kedves kínai anyagok: nem fog menni, egyébként a festék fogna később, amivel visszafestenéd, engedné a levét). Fehér mosásba amúgy nem teszünk feketét, mert többnyire az engedi a levét, neked ez fordítva sült el, de csak azért, mert a te ruhád nem fog (másképp nem lehetne két színű).

Nem tudod felvenni ballagásra, maximum ha olyan a folt, akkora, és olyan helyen van, eltakarhatod a következőkkel : kitűző, művirág, öv, sál (utóbbi ájulásveszély miatt nem javasolt).

Ha a ballagást megoldottad, és a folt olyan helyen van, a ruhát elvághatod derékban, vagy csípő alatt, valaki majd beszegi neked, lesz egy pólód/ vagy egy szoknyád, vagy egy pólód és egy miniszoknyád, attól függően hova esik a folt, és a vágás után mi használható a ruhából.

Még az lehet hogyha a ruha stílusa és anyaga (!) engedi, akkor később teszel rá egy rávasalható vagy rávarrható dizájnos foltot, és hétköznapokra tudod használni (szintén nem mindegy, hol fakult ki). Ilyen foltot rövidáru boltokban lehet vásárolni.

2019. jún. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a kisebb domestos-pöttyöket kiszínezem alkoholos filccel.
2019. jún. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!